„Důvodem, proč jsme se rozhodli takovéto představení organizovat, je skutečnost, že cítíme potřebu těmto lidem pomoci. Po krátké zkušenosti s jejich kreativním tvořením jsme byli mile převkapeni. Peníze, které diváci darují za kulturní program, věnujeme na pomoc mateřské škole, speciální škole a praktické škole v Hradci Králové,“ uvedl Štěpán Mach z Tanečního divadla Honzy Pokusila.

Na programu večera bude „Kreutzerova sonáta“, což je nové představení Tanečního divadla Honzy Pokusila podle předlohy L. N. Tolstého. Vypráví o tom, jak silné mohou být lidské emoce a jak tyto vášně řídí životy a osudy. Dále se diváci mohou těšit na brazilské bojové taneční umění spojené s hudbou samby a tanec makulele v podání souboru Abada Capoeira. „Suzanne“ je balada dětí ulice o vnitřním světě jedné dívky se šansony Jacqua Brela a Gilberta Bécauda.

Taneční divadlo Honzy Pokusila je mladá amatérská společnost scénického tance působící v Hradci Králové od roku 2005, kdy se zúročily zahraniční taneční zkušenosti Barbory Křováčkové a Štěpána Macha, kteří spolu tančili v angažmá španělského souboru DA.TE Danza pod vedením mexického choreografa Omara Mezy Frías.

Divadlo se každoročně účastní festivalu Entrée k tanci v rámci festivalu Tanec Praha a pořádá různé projekty zaměřené na mladší diváky i na širokou veřejnost. Zahajovalo také například mezinárodní festival Jazz Goes to Town v roce 2006. (zr)