Hlavní program vypukne v sobotu, a to ve 13.30 hodin, kdy se pro děti chystají Písečné hrátky. Po slavnostním zahájení v 15.00 hodin se můžete těšit na Stanislava Hložka, Ilonu Csákovou, Markétu Konvičkovou a kapelu Divokej Bill revival. V neděli od 9.00 hodin začne v kostele sv. Vavřince poutní mše svatá a svěcení vavřineckého chleba.

Loutky a animace pod šapitó

Trutnov - Pod cirkusovým šapitó u Penny marketu na Zelené louce se ve čtvrtek od 11 do 17 hodin představí loutkoherci, artisté, cirkusoví umělci, animátoři a všichni, kteří se podílejí na úspěšném projektu celodenního prázdninového programu, věnovaného dětem. Akce je výsledkem spolupráce trutnovské Alternativy pro kulturu s jilemnickým společenským domem Jilm a obdobnou institucí v polské Jelení hoře. Do Trutnova přijíždějí protagonisté prázdninového projektu poprvé.

Sbírka veteránů v Bříšťanech

Bříšťany - I dnes můžete navštívit Motomuzeum U Horáků v Bříšťanech. V jejich sbírce naleznete devadesát motocyklů rozličných značek. Například Jawa, Benelli, Kawasaki a mnoho dalších. Nově se v muzeu nachází závodní motorky a fotografie ze závodů. Nechybí ani vystavený motocykl KTM, který havaroval na přírodním okruhu tři sta zatáček Gustava Havla. Muzeum je v letním období otevřeno každý den od osmi do osmnácti hodin. Vstupné je dobrovolné, přispívá se jím na další rozvoj muzea.

Písárna zavede do středověku

Broumov - V broumovské unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům, se můžete přenést do středověku a vyzkoušet si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev či vázání knih. Interaktivní prohlídky Skriptoria se konají také ve čtvrtek, a to od 10 hodin, kdy je na programu iluminace a písařská dílna. Od 13 hodin se pak můžete těšit na pergamen a knihtisk. Klášter je otevřený sedm dní v týdnu a nabízí návštěvníkům tradiční i speciální prohlídky.