Letní hudební festival Za poklady Broumovska vstupuje do druhé poloviny.
Už čtvrtý rok během léta postupně navštěvuje nejzajímavější barokní kostely na Náchodsku a rozeznívá je klasickou hudbou v podání známých českých interpretů, hostů ze zahraničí i mladých českých umělců, kteří svůj talent prokázali vítězstvím v soutěžích Pražské jaro a Concertino Praga.


U svatého Michala
Festival Za poklady Broumovska bude pokračovat v sobotu 8. srpna v kostele svatého Michala ve Vernéřovicích netradičním koncertem. Na rodinném jazzovém dýchánku se setkají dva skvělí hudebníci, otec a syn Růžičkovi.
Karel Růžička junior trvale žije a koncertuje v New Yorku. Hudební setkání renomovaného klavíristy Karla Růžičky se synem, saxofonistou Karlem Růžičkou juniorem, je připraveno speciálně pro festival Za poklady Broumovska. Na klavír a saxofon zahrají například skladby George Gershwina, Jimmyho van Heusena, Antonína Dvořáka ni skladby vlastní.

Pokračování
Během srpna se návštěvníkům festivalu představí ještě laureáti Pražského jara Trio DuBois (15. srpna v Šonově), laureátka Concertina Praga, mladá flétnistka Karolína Smutná (22. srpna v Martínkovicích) a Bennewitzovo kvarteto (29. srpna v Otovicích).
Festival uzavře koncert Českých komorních sólistů a mladého fenomenálního hobojisty Viléma Veverky v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově 5. září.

Kostelům na pomoc

Koncepce festivalu sleduje kromě svého hudebního poslání a vytváření zajímavých šancí pro mladé hudebníky i myšlenku záchrany kostelů na Broumovsku. Snaží se především napomoci významnější péči o tyto barokní skvosty z dílny otce a syna Dientzenhoferů. Každoročně přispěje na rekonstrukci těch nejohroženějších staveb desítkami tisíc korun z dobrovolného vstupného na všechny festivalové koncerty.