Streetmania míří opět do Hradce

V Hradci Králové v sobotu od 15 hodin: Populární show taneční skupiny T-Bass Streetmania se opět uskuteční na střeše obchodního a zábavního centra Futurum Hradec Králové. Tanečníci a tanečnice přizvali zvučná jména hudební scény – rapperku a moderátorku Sharlotu, zpěvačku a youtuberku Veroniku Spurnou a hvězdu Tik Toku a zároveň hudební objev roku hudebních cen rádia Evropa 2 Timmyho Whitea. Moderátorského žezla se v sobotu 21. září od 15 hodin ujme Ondra Vodný alias Ondray z Evropy 2.

Drak zahájí sezonu inscenací podle knihy Petra Síse

V Hradci Králové v sobotu od 18 hodin: První událostí sezony 2019 - 2020 v Divadle Drak bude inscenace Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Představení určené dětem od 9 let bude mít premiéru v sobotu od 18 hodin ve Studiu Labyrint. Autorský projekt režisérek Miřenky Čechové a Dominiky Špalkové vznikl na motivy stejnojmenné knihy Petra Síse, ve které autor přibližuje čtenářům období totality mezi lety 1948 -1989 u nás. „Téma normalizace, útlaku a zneužívání moci jsou stále aktuální i v současném společenském systému,“ řekly k inscenaci autorky projektu.

Putování za pokladem: krok za krokem celým rokem

V Hradci Králové v neděli od 15 hodin: Akce pro rodiny s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Bude pro ně připravena procházka Šimkovými sady v Hradci Králové s tematickými stanovišti. Společně projdete celým rokem od ledna do prosince. Start u kavárny Rotunda v 15 hodin. Pro děti nebude chybět drobná odměna na závěr.