„Už jako malá holka jsem chodila do kroužku kreslení a moc mě to bavilo. Postupem času mě začalo více zajímat dřevo, protože můj děda s ním často pracoval a někdy mě nechal taky si 'ťuknout',“ prozradila Jana.

V těchto dnech se chystá složit maturitní zkoušku a úspěšně zvládnout přijímačky na vysokou školu. „ Strach mají asi všichni, ale u nás je asi horší ta praktická část, která je hrozně náročná,“ řekla s úsměvem. Protože Jana má ráda výzvy a ráda zdolává překážky, zvolila si jako téma jednu z nejtěžších prací. „Vyřezávám a kompletně zdobím závěsné hodiny. Podobné jsem viděla na výstavě v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze a nadchlo mě to,“ prozradila maturantka.

„Nedokázala jsem si představit, jak to bude pro mě náročné. Času nazbyt moc nebylo, a tak jsem musela pracovat i o víkendu, abych všechno stihla v termínu. Ze začátku jsem měla strach, aby to nebylo moc velké sousto. Ale na druhou stranu, když už něco dělám tak ať je to k něčemu,“ dodává. Čím se bude v budoucnu živit, ještě neví, ale řezbářskou práci nevylučuje.