Tipy na víkend

Jubilejní dvacátý mediální ples se blíží: den D přijde už tuto sobotu. Jeho pořadatelé – Deník, Český rozhlas Hradec Králové a Kongresové centrum Aldis – připravili na slavnostní večer do všech prostor a zákoutí hradeckého kongresového centra bohatý program. Po 20. hodině vystoupí například Ilona Csáková, Olga Lounová, Davide Mattioli, Petr Vondráček, Big Band Českého rozhlasu, Jiří Ševčík a Pirate Swing Band, chybět nebude ani Vladimír Hron, předtančení MTC Krok, hradecká cimbálovka a diskotéka Zdeňka Vranovského.

Pomozte potřebným

Kdo chce, může v sobotu pomoci sociálně slabým. Diakonie Broumov totiž opět na hradecké hlavní nádraží přistaví vagon, kam můžete od devíti do sedmnácti hodin nosit letní i zimní oblečení pro děti i dospělé, lůžkoviny, prostěradla či ručníky, polštáře a deky. Rádi tady přivítají i nádobí, skleničky, obuv nebo i hračky. Pořadatelé prosí, aby věci nebyly nepoškozené.

Děti potěší pohádka

Děti se mohou v neděli od deseti hodin těšit ve studiu A hradeckého Adalbertina na „Pohádky z tašky.“ Připraveny jsou Otesánek a navíc také Malá pohádka bez konce o velkém stádu oveček, které musí přejít přes úzkou lávku. S plošnými loutkami se do děje této pohádky budou moci zapojit rovněž samotné děti.