Bude se mlsat, soutěžit o nejlepší doma vyrobenou trubičku a to všechno kvůli pochoutce, kterou měl tolik rád Napoleon a která se v Hořicích vyrábí už přes dvě stě let let. Celý den bude vstup na Masarykovu věž a do Galerie plastik zdarma.

Před 80 lety začali stavět pevnosti

Dobrošov - Vzpomínkový den, který připomene zahájení stavby opevnění v roce 1937, nabídne dnes od 10 hodin pestrý program na pevnosti Dobrošov. Po slavnostním zahájení proběhne křest nové knihy, poté nastoupí vojenská jednotka v dobových uniformách, aby uctila památku všech, kteří opevnění stavěli a chtěli ho bránit. O hodinu později začíná přednáška plukovníka Eduarda Stehlíka o zahájení stavby opevnění. Od 11 do 16 hodin bude mimořádně zpřístupněn i srub Jeřáb.

Vízmburk přivítá Tasovu družinu

Havlovice - V 11 hodin vyjde od Devíti křížů průvod Tase z Vízmburku a jeho družiny na havlovickou zříceninu hradu. Odstartují tím už 10. Vízmburské slavnosti, které obohatí středověká hudba, rytířské souboje nebo prohlídky hradu s průvodcem. Lidé se během dnešního dne mohou těšit také na vystoupení kata, který má na odvážné dobrovolníky připravené nové mučící nástroje, každý si může vyzkoušet také středověkou střelnici. Ve večerních hodinách slavnosti zakončí ohňová show.