Přednáška: USA

Přijďte si poslechnout příběh o tom, jak se i vy můžete dostat za letní prací do USA, zlepšit si angličtinu, získat spoustu nových zkušeností a přátel. Akce se koná ve středu od 17.30 hodin v budově Filozofické fakulty UHK.

Balet: Alenka

Celovečerní balet Christophera Wheeldona vychází z pohádkové knihy Lewise Carrolla. Je to bizarní vyprávění se snadno rozpoznatelnými postavami stepujícího Kloboučníka, popudlivého Bílého králíčka a vždy špatně naloženou Srdcovou královnou. Wheeldon vytvořil spolu se skladatelem Jobym Talbotem a scénickým výtvarníkem Bobem Crowleyem pravý rodinný balet v duchu tolik milovaného klasického Carrollova díla pro děti. Promítání záznamu tohoto představení se koná ve čtvrtek od 17.30 hodin v hradeckém kině Centrál.

Prázdninové muzeum

V Muzeu východních Čech v Hradci Králové je na podzim připraven program plný zábavy a překvapení ve výstavě o zdravotnictví z dob našich babiček a prababiček. Umíte přebalovat panenky do látkových plen? Poznáte vybrané pomůcky nejen z ordinace pana doktora? Které léčivé rostliny nám pomáhají a jak? Chybět nebude ani masáž těla téměř sto let starými strojky. Ve výstavě Velká vizita! muzeum rádo návštěvníky přivítá o podzimních prázdninách i o podzimních prázdninách 26. a 27. října.

Oslavy 28. října

Město Hradec Králové si 28. října tradičně připomene Den vzniku samostatného československého státu. Stane se tak na Masarykově náměstí, kde je od devíti do 15 hodin připraven bohatý kulturní program i trh lidové tvorby a uměleckých řemesel.
Slavnostní akt s předáváním medailí významným osobnostem města se zde uskuteční od 10 hodin.
Následně po slavnostním aktu na Masarykově náměstí proběhne tradiční pietní akt u pomníku Tří Odbojů na Eliščině nábřeží u sokolovny, kde budou položeny květiny a vzpomenuti všichni, kdož položili životy za republiku, svobodu a demokracii.