Ten příchozím poodhalí to, jak moc nápomocná je věda zabývající se DNA při odhalování závažných zločinů. Zároveň dojde i na vyvracení historických mýtů, identifikaci válečných zločinů či ilustrování toho, jak věda přispěla k odhalení procesních pochybení.

Po strništi bos

Hradec Králové - Po strništi bos s Janem Svěrákem živě - již ve středu od 18 hodin v hradeckém kině Bio Central. Film je opatřen titulky pro neslyšící a simultánním přepisem. Pro zrakově postižené je film opatřen popisnou audio stopou. Vstupné na akci je dobrovolné - výtěžek bude předán nadaci Mathilda na podporu filmů pro handicapované diváky.

Nepál a Himaláje

Chlumec nad Cidlinou - Kdo z nás by neznal fotografii nejvyšší hory světa Mount Everest. Nejeden milovník hor by jistě dal hodně za to, aby se na ni mohl podívat z blízka. A co teprve, kdyby si na ni mohl doslova sáhnout. Většinou však zůstane jen u snů a přání. Jsou ovšem i výjimky. Chtěli byste se dovědět, co všechno taková cesta obnáší, kolik věcí je třeba zařídit, co všechno vzít s sebou, jak se v Himalájích pohybovat aby člověk přežil, co dělat, když se nad čtyřtisícovou hranicí začnete potýkat s kyslíkovým dluhem, jak se na výpravu fyzicky připravit, co se v Himálajích jí a pije, kde se spí…? Pokud vás tohle všechno zajímá, pak máte jedinečnou příležitost, potkat se s člověkem, který vše, o čem je výše řeč absolvoval na vlastní kůži. O tom, jaký je to pocit, vyšplhat se až do základního tábora na Everestu, co tomu předchází a co následuje, o tom všem si můžete popovídat s Milanem Šimkem, cestovatelem, průvodcem a autorem knihy „Himaláje a nejen Himaláje, aneb s třemi důchodci k Everestu“. Akce se koná již ve středu v Klicperově domě v Chlumci nad Cidlinou od 19 hodin.