Muzikál není na scéně Klicperova divadla častým hostem. O to větší očekávání je spojeno s jeho premiérou, jejíž čas přijde přesně za týden, v sobotu 23. května.

Slibně zní už autorské zázemí, v němž toto energické, laškovné a barevné dílo vzniklo. Autorem a režisérem muzikálu je umělecký šéf divadla David Drábek, který si přizval ke spolupráci hudebníka Darka Krále a textaře skupiny Sto zvířat Tomáše Belka.

David Drábek o výjimečnosti svého muzikálu říká: „Zpěv, hraní a tanec se v tomto žánru málokdy sejdou na shodné úrovni. Často jedna ze složek splihle visí jako odkrvená končetina. Popové hvězdy ztuhle drží místo kytar meče a kromě pohazování přesušenou trvalou toho moc z herectví nepředvádějí. Nu a pak se do toho opřou udatní činoherci a zpěv je tak nějak snaživě vyvzdorovaný a tanec tak nějak secvičený. Pokoušeli jsme se to od počátku s hudebníky a choreografy vybalancovat tak, aby byl výsledný projev přirozený, do figur vrostlý a samozřejmý. Téma jsme si zvolili zcela osobní: exkurzi do životů Husákových dětí. Se všemi vztahovými a existenčními kotrmelci i prehistorickými sny.“

Muzikál Ještěři nastudoval režisér David Drábek s dvěma desítkami herců Klicperova divadla.