„Ačkoliv jsme do poslední chvíle všichni věřili, že se letošní ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air Program Hradec Králové uskuteční, museli jsme nakonec učinit rozhodnutí opačné.

I pokud by se nakonec uvolnila vládní opatření a umožnila organizování kulturních akcí pro více než 50 osob, nebyli bychom schopni naplnit základní poslání festivalu, a sice setkávání divadelníků, umělců, diváků, Hradečáků i všech příznivců divadla a kultury z celé České republiky i zahraničí," vysvětlili organizátoři festivalu ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková, ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský a ředitelka kulturní neziskovky kontrapunkt Barbora Hodonická.

Divadlo však plánuje pro své příznivce menší kulturní událost.

„Protože nám záleží na budoucnosti divadla a věříme, že i v těchto časech má kultura svoje nepostradatelné místo a poslání, připravujeme pro vás alternativu menšího rozsahu. Její konkrétní podobu si zatím necháváme pro sebe.

Vše musíme důkladně probrat s našimi hlavními partnery – městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury. Jakmile náš plán získá jasnější obrysy, dozvíte se více prostřednictvím našich webových stránek a sociálních sítí. Respektujeme a dodržujeme přísná omezení, a stejně tak nechceme naše účinkující, organizátory ani diváky vystavit obavám o jejich zdraví," uvedli organizátoři festivalu, kteří už vymýšlejí program na příští rok:

„Těšíme se již na 26. ročník Divadla evropských regionů a 21. ročník Open Air Programu Hradec Králové, které se uskuteční v plném rozsahu a ještě s větším nasazením v roce 2021."