Hradec Králové: Další z výlovů rybníků chystají Městské lesy Hradec Králové na sobotu, kdy se pustí do novohradeckého rybníka Biřička. Zajímavostí je, že v něm žijí i velcí kapři vážící až kolem 17 kilogramů. Novinkou je také prodej čerstvě vylovených ryb přímo u vody doplněný o občerstvení. Ačkoliv výlov šupináčů, z nichž velká část poputuje na předvánoční trh, začne už brzy ráno, prodej ryb na hrázi přijde na řadu až zhruba od 10 a potrvá zřejmě až do 14 hodin.

Hradec Králové: Klicperovo divadlo si každoročně připomíná 17. listopad jako Den boje za svobodu a demokracii. Letos již po čtyřiadvacáté. V neděli se začíná v 18 hodin listopadovým zpíváním souboru Klicperova divadla a jeho hostů na terasách za Besedou a v 19 hodin pak startuje koncert kapely Lili Marlene pod vedením frontmana legendární kapely Precedens Martina Němce a s hostem Janem Saharou Hedlem. V samostatném bloku vystoupí excentrická zpěvačka Vladivojna La Chia.

Hradec Králové: V sobotu se v Hradci koná tradiční Noc divadel. Akce nabízí prohlídky nových interiérů Klicperova divadla, dvě výstavy v Galerii U Klicperů, koncert hereckého souboru, autogramiádu či společné fotografování. Začátek je v 18 hodin. Noc divadel končí o půlnoci.

Hradec Králové: V neděli se opět uskuteční Běh městem, jehož centrem se stane Základní škola Josefa Gočára. Start žákovských kategorií je na hřišti i na trati kolem škol od 10 hodin, o dvě hodiny později odstartují všechny kategorie žen a muži starší pětačtyřiceti let. Hlavní kategorie mužů do čtyřiačtyřiceti let startuje ve 13.15 hodin.

Jičínsko: První národní potravinová sbírka

Jičín: V sobotu se uskuteční historicky první Národní potravinová sbírka. Pomůže lidem v nouzi, kteří stejně jako téměř desetina Čechů nemají prostředky na nákup potřebných potravin. Každý bude moci ve stovce obchodů Tesco, Globus, Albert, Interspar a MAKRO po celé České republice koupit a darovat trvanlivé potraviny a pomoci tak lidem v nouzi v charitativních zařízení ve svém kraji.

Náchodsko: Novosvětská zazní v sokolovně

Česká Skalice: Velkolepé dílo Antonína Dvořáka Novosvětská symfonie č. 9 e-mol zazní v neděli  od 17.00 hodin  v místní sokolovně. Na podzimním koncertu  v podání Novoměstské filharmonie s dirigentem Jaroslavem Rybáčkem uslyšíte rovněž  dva Slovanské tance, při kterých se představí taneční obor ZUŠ Bedřicha Smetany z Nového Města nad Metují.

Rychnovsko: Kostelecký Rabštejn rozezní harmoniky

Kostelec nad Orlicí: Harmonikáři z celých východních Čech se sjedou v sobotu navečer v kosteleckém centru Rabštejn. Od 19 hodin se tady uskuteční již sedmadvacátý ročník posezení s harmonikáři. Sál rozezní známé lidové písně, ale nejen ty zahrané nejen na harmoniky, heligonky či akordeony. Posezení doplní i dobré občerstvení a určitě nebude chybět příjemná atmosféra. V předprodeji přijde lístek na 95 korun, na místě na 120.

Trutnovsko: Orangutani slaví narozeniny

Dvůr Králové: V sobotu v 11 hodin zve zoologická zahrada na oslavu 3. narozenin Tessy, spojenou s enrichmentem u orangutanů, kterou pořádá v rámci mezinárodní akce Orangutan Caring Week.

Dvůr Králové: Pro chovatele psů připravil na sobotu kynologický klub setkání s Rudolfem Desenským, který se věnuje výchově nejen problematických psů již řadu let.