Pozvání k čtvrtečnímu on–line rozhovoru se čtenáři přijali členové týmu Festivalparku

Ten našel svůj domov v areálu Festivalparku na hradeckém letišti. Hvězdy první velikosti nejen z České republiky, ale i ze zahraničí se sjedou do krajského města na úžasnou party.

Organizátora akce a současně i provozovatele areálu Radka Maliníka pozval Deník na chat se čtenáři. Z důvodů pracovní zaneprázdněnosti se ale z rozhovoru omluvil a doporučil za sebe náhradu víc než fundovanou – provozního ředitele MILLIELA NAVRÁTILA a LUKÁŠE STARÉHO, správce areálu Festivalparku.

Ti čtenářům odpověděli na všechny zvídavé otázky.

Rád bych se zeptal na to, jaké jsou vaše vztahy se starosty či starostkami okolních obcí? (Předměřičák)
Máme je rádi! Oni nás trochu méně, ale snažíme se vzájemně najít správnou cestu. I kvůli dobrým vztahům právě s okolními obcemi jsme se rozhodli zastavit počet velkých akcí na čísle tři – Rock for People, Hip HopKemp a Pleasure Island.

Jak dlouho plánujete a chystáte Hip Hop Kemp? (Arnošt)
Ještě neproběhl 9. ročník Hip HopKempu a už pracujeme na výročním 10. ročníku!

Čím se živíte přes rok? Chodíte do práce den co den jako ostatní? Nebo máte naplno organizování akcí ve Festivalparku? (Čtenářka z Hořic)
Živím se sběrem hub a dalších lesních plodů. Ne, to je legrace. Festivalpark je celoroční záležitost.Vsoučasné doběmámeperfektní realizační tým, se kterým se chystáme na velké věci.

Jak řešíte nepořádek, co zůstane po lidech na akcích? Kam a jak míříte s těmi tunami odpadu? Nechcete třeba zavést, že místo tisíců plastových kelímků by si člověk přinesl svůj skleněný půllitr? Bylo by to víc ekologické. Je to pro vás reálné? (Vinnetou)
Skleněné sklenice jsou pro areál nebezpečné. Respektive pro návštěvníky festivalů. Na všechno ostatní máme kouzelný prsten princezny Arabely, který nám pomáhá se s tím poprat.

Zdravím. Na Rock for byla možnost brigád, sbírat kelímky a tak. Plánujete to i na hip hop? A budou za to prachy, nebo to je jako za to, že si člověk poslechne zadarmo hudbu? (DJ Pedro)
Tuto možnost zvažujeme. Sledujte internetové stránky hiphopkemp.cz, kde se tato informace může objevit.

Plánujete na příští rok nějaké novinky? (arabela)
Tři velké hudební festivaly pořádané v areálu jsou pro nás akorát. Chtěli bychom se naopak soustředit na menší festivaly pro celou rodinu. Letos jsme začali s prvními ročníky festivalů Gurmán a American Wheels. Příští rok chceme přidat další. Mimo to i velký dětský den a začít na rok 2012 pracovat na letní filmové škole a filmovém festivalu. Kromě toho začínáme s přípravami na výstavbu autodromu, který by měl být v areálu Festivalparku využíván celoročně.

Je v areálu Festivalparku omezená kapacita? Pokud ano, kolik lidí se tam vejde? Už se vám někdy stalo, že byla kapacita úplně plná a nemohli jste vpustit další lidi dovnitř? (xjanax)
Areál je schopný lehce pojmout 30 tisíc návštěvníků. Areál má výhodu své polohy na bývalém vojenském letišti, takže v případě se jeho kapacita dá snadno ztrojnásobit.

Co takový Eminem? To je mega star světového hip hopu. Mysleli jste na něj už? A třeba se i o něj pokusili? Díky. (Kido)
Eminem jsme nezkoušeli. Ne že bychom o něm neuvažovali, ale jeho cena je astronomická. V době, když jsme se o něj snažili, chtěl za koncert jeden milion amerických dolarů. Uvidíme do budoucna. Zatím se ho přivést nechystáme.

Jak je zajištěná hygiena na festivalu, bude se tam dát umýt? (lucina)
Festivalpark je největší areál pro pořádání sportovních, kulturních a hudebních akcí v České republice a ve střední Evropě. Nejedná se jen o velikost, ale také o zázemí areálu. Každý festival je stavěný na míru svým návštěvníkům a od toho se odvíjí standard služeb. Naše tři festivaly v areálu jsou ve směru hygieny na nejvyšší úrovni. Standardem jsou mobilní toalety, umyvadla. Nad jeho rámec vybavujeme místa sprchovými a záchodovými kontejnery. Na akce Rock for People a Hip Hop Kemp, který je oproti Pleasure Island vícedenní a tedy má velké stanové město, používáme navíc velkokapacitní sprchy.

(nem)