Studenti pardubické konzervatoře se na mezinárodních i národních soutěžích rozhodně neztratili.

Třetí mezinárodní klavírní interpretační soutěž v německém Kasselu Romantischer Stern ovládla Kristina Stepasjuková. „Tato studentka Konzervatoře Pardubice dále získala titul laureát Mladého klavíru Pražské konzervatoře 2008 a Cenu za nejlepší interpretační výkon,“ prohlásil ředitel pardubické konzervatoře Jaromír Hönig.

Na soutěžní přehlídce konzervatoří ve hře na smyčcové nástroje se z první ceny v oboru hra na violu radoval Igor Khomenko, mezi violoncellisty dominoval Matěj Štěpánek.

„Druhou cenu si odvezl houslista Vít Chudý a čestné uznání jeho kolega David Rumler,“ konstatoval ředitel pardubické konzervatoře.

Varhaník Pavel Svoboda vystoupal na pomyslný stříbrný stupínek na mezinárodní soutěži Petra Ebena v Opavě. „Na soutěžní přehlídce dechových nástrojů v polské Wroclawi získal trombonista Kurt Neubauer druhou cenu a trumpetista Michal Chmelař čestné uznání,“ shrnul pro náš Deník Jaromír Hönig.

„Tyto významné úspěchy dokládají kvalitu a profesionalitu výuky na naší škole. Jsme rádi, že i tyto výsledky svědčí o tom, že patří mezi významné hudební instituce v České republice,“ nechal se slyšet ředitel pardubické konzervatoře, který všem studentům a jejich pedagogům poblahopřál k jejich výborným výkonům.