V průběhu pořadu zavítáte například na souostroví Galapágy, sestoupíte do hlubin oceánu u východoafrického pobřeží a nahlédnete i do samotné viktoriánské domácnosti geniálního přírodovědce. Celý program včetně prohlídky interaktivních expozic v digitálním planetáriu trvá 70 minut, začne v 19 hodin a je vhodný pro celou rodinu.

Mimoň v divadle

V sobotu od 16 hodin můžete s dětmi vyrazit do hradeckého divadla Drak na představení Mimoň. Planeta Mimo má jediného obyvatele. Ten tu žije spokojeně sám se sebou ve světě, který mu dokonale vyhovuje. Až do okamžiku, kdy se planeta začne z neznámého důvodu přehřívat, a jemu nezbyde než si hledat jiné útočiště. A jaké to bude dobrodružství, netuší v tu chvíli nejspíš ani on sám.

Nedělní ateliér v Draku

Kytky, kytičky, rostlinky, pokojovky. Labyrint hradeckého divadla Drak svolává všechny milovníky jara. Víte, jak se o takovou kytičku starat a že rostlinky pomocí listů nejen dýchají, ale k nám i promlouvají? Přijďte vy, kteří se rádi patláte v hlíně, všichni nadějní pěstitelé i květináčoví kreativci. Nejen že se dozvíte pár nových věcí, ale odnesete si sebou domů i květináč, ve kterém vám brzy vyroste nový spolubydlící – kytka domácí. Dílnička začne v neděli ve 14 hodin.