Svitavsko - Milovníci „ostrého“ pití zamíří na kaléšek

Biskupce - Již třináctý ročník festivalu Biskupické kaléšek, na který se sjíždějí milovníci "ostřejšího" pití z celé republiky, se koná v sobotu od půl jedenácté v Biskupicích na Malé Hané. I letos oblíbený košt slivovice doplní závod historických kol a velocipedů od pálenice k pálenici. Návštěvníci kaléšku se opět mohou těšit na ochutnávku pálenek, staročeskou kuchyni a bohatý kulturní program. Připraveno je mj. vystoupení Melody Gentleman, bublinová show nebo taneční zábava s kapelou Epicentrum. V sále domu Stanislava Valoucha je možné si prohlédnout také výstavu historických trojkolek.

Litomyšl - Setkání s Janem Kačerem a Vladimírem Pucholtem „O životě, zklamání, radosti a naději…“ se koná v neděli od 11.30 hodin v Novém kostele Církve bratrské. Jan Kačer při této slavnosti převezme plaketu rady města Litomyšle.

Orlickoústecko - Skauti otevřou nové klubovny

Lanškroun - Skautské středisko Zubr a Dikobraz v Lanškrouně bude v sobotu slavnostně otevírat své nové klubovny v ulici Na Větru. Od 10. hodiny budou nové prostory volně přístupné veřejnosti, mezi 13. a 16. hodinou se uskuteční skautské odpoledne pro rodiče s dětmi. Ve 14 hodin bude zahájena drakiáda.

Chrudimsko - Bleší trh nabídne výhodný nákup a prodej

Chrudim - V sobotu od 9 do 17 hodin je pro zájemce v areálu bývalého letního kina v Chrudimi připraven bleší trh. Přijďte prodat přebytky ze svých šatníků, půd, sklepů i garáží. Návštěvníky čeká i doprovodný program, jarmark s hand-made výrobky, workshopy, módní přehlídky. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Pardubicko - Zlatá přilba láká světovou elitu

Pardubice - Pardubice znovu zachvátí adrenalinová horečka. V neděli ve 12.30 na Plochodrážním stadionu ve Svítkově startuje 63. ročník Zlaté přilby. Loňským vítězem se stal Nicki Pedersen z Dánska. I letos se pokusí plejáda nejlepších českých plošinářů pokořit světovou elitu.

Pardubice - Město na železnici. Tak se jmenuje přednáška, která se v neděli v 9.30 hodin koná v areálu ČD Bike na pardubickém vlakovém nádraží. Vstup je bezplatný a s historikem Františkem Václavíkem se návštěvníci podívají na rozvoj města od 19. století po současnost.

Pardubice - Divadelní představení s Ivanou Chýlkovou a Kryštofem Hádkem v hlavních rolích je možné navštívit v Kulturním domě Hronovická. Inscenaci s názvem Absolvent zahrají v Hronovické v neděli od 19 hodin. Jedná se o slavný filmový příběh o lásce, kvůli které má smysl se rvát.

Královéhradecko - Hubertova jízda ukončí sezonu

Boharyně - Jezdecký klub Boharyně v sobotu uzavírá letošní sezonu Hubertovou jízdou. Na trasu se vyjíždí v 11 hodin, sraz účastníků na louce mezi Boharyní a Homolí je v 10 hodin. Od 20 hodin pak jezdecký klub zve všechny milovníky a přátele koní na Hubertovský soud v hospodě U Jezírka v Boharyni.

Trutnovsko - Oslavy Světového dne zvířat v ZOO safari

Dvůr Králové - Při příležitosti Světového dne zvířat budou mít tuto sobotu domácí mazlíčci vstup do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem zdarma. K dopravě do zoo a zpět mohou návštěvníci využít i vlak tažený parní lokomotivou, který pojede z Hradce Králové do Mostku a zpět. Z vlakového nádraží ve Dvoře Králové a ze zoo na nádraží bude zajištěna doprava autobusem. Po předložení jízdenky z parního vlaku mají návštěvníci slevu na vstupném do zoo ve výši 20 procent.

Mladé Buky - K otevření nové bobové dráhy Berta je na sobotu připraven ve Skiareálu Mladé Buky zábavný program. Začne ve 13 hodin představením pro děti Kvak a žbluňk v podání Bilbo compagnie, od 14 hodin následuje žongléřské představení Zik Zak, v 15 hodin vystoupí hudební skupina Blues Mystery.

Horní Maršov - V sobotu se v renesančním kostele od 14.30 hodin uskuteční pěvecké vystoupení studentů Středočeské mezinárodní pěvecké dílny pro mladé pěvce pod názvem Krakonošova hudební zahrada. Stěny kostela Nanebevzetí Panny Marie se rozezní ukázkami z oper s tematikou Krkonoš a jejich vládce Krakonoše. Ke slyšení budou také české populární písně a árie českých i světových skladatelů. Posluchači se mohou těšit na dílo L. Spohra, W. A. Mozarta, A. Dvořáka a dalších skladatelů.

Náchodsko - Lyžaři budou mít ve Lhotě šanci

Machovská Lhota - V sobotu se tady uskuteční sportovně recesistická akce s názvem Lhotské struhadlo. Jedná se o netradiční závody v běhu na lyžích volnou technikou po asfaltové trati dlouhé 634 metrů. Prezentace závodníků se koná od 12.30 do 13.30 hodin před hospodou U Lidmanů v Machovské Lhotě, kde je start i cíl soutěže. Kromě běžeckých lyží, holí a bot je vítáno i dobové oblečení účastníků.

Jičínsko - Holovouské malináče zvou na slavnost

Holovousy - Obec Holovousy a Výzkumný šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy zvou na 9. ročník sousedského setkání Slavnosti holovouských malináčů, které se uskuteční v sobotu 1. října. Připraveno je vystoupení mažoretek, soutěž o nejchutnější jablečný moučník. Během celého odpoledne bude nabízeno občerstvení a domácí koláče. Na návsi na příchozí čeká holovouský jarmark.

Rychnovsko - Mokré ovládnou jezdci na koních

Mokré - U stáje Lucie se sejdou účastníci Hubertovy jízdy, která se v této obci jede již po šestnácté. Odjezd na loveckou jízdu je ve tři čtvrtě na jedenáct dopoledne. Akci bude doprovázet i mnoho dalších disciplín, například závod o Pohár obce Mokré, sportovní soutěž nebo skok mohutnosti. Poté bude následovat vyhlášení vítězů, předání cen, opékání krůty, uzených kolen a jiných mlsů.

Rychnov nad Kněžnou - Přijďte v pátek od 15.30 hodin oslavit s Déčkem Den zvířat. Čeká vás plno zvířátek, kvíz, dílnička a hlavně hrátky s králíky, želvami, korelami, kočičkou nebo křečkem. Od 19.30 hodin proběhne noční hra Pavoučí cesta.

Sedloňov - V sobotu ve 13 hodin startuje 41. ročník silničního běhu O pohár Sedloňova. Běží se trasa dlouhá 10 kilometrů kopcovitým terénem po asfaltové silnici. Po zahájení hlavního závodu budou probíhat běhy žactva se startem před budovou bývalé základní školy.