Do Hradce se tak v sobotu 10. listopadu sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek celé naší vlasti, aby ve všech prostorách Adalbertina a přilehlého parkoviště od 9 do 16 hodin předvedli výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel.

Výběr tu bude vskutku bohatý, neboť do této chvíle se organizátorům akce přihlásila více než stovka prodejců z Čech a Moravy.

Co všechno na trzích uvidíte? Například keramiku užitkovou i dekorativní. Chybět zákonitě nebudou ani vánoční ozdoby a dekorace, výrobky ze dřeva, kůže, proutí, skla, kovu, včelího vosku, vitráže, svíčky, batiku či patchwork.

Můžete ochutnat i dobroty

Bohatá nabídka obsahuje rovněž zboží z pedigu a korku, ručně řezané svíce nebo například výrobky z ovčí vlny. Nebudou chybět ani textilní a dřevěné hračky, polštářky, kapsáře, aranže z přírodních materiálů, šperky a bižuterie a kupa drobností jen tak pro radost.

Co můžete na trzích ochutnat? Sýry, tradiční lidové pečivo, pražené oříšky, mandle, dýňová a slunečnicová semínka, slané i sladké ořechy a mandle, martinské rohlíky, koláče, štrúdl, štramberské uši, staročeský trdelník, perník, turecký med, medovinu, svařené víno a spoustu dalších dobrot. Jak uvedla Jaroslava Vajrauchová z pořádající společnosti, zajímavostí budou jistě také výrobky z rakytníku a brusinek.

Ale ani to není ještě všechno. Na Dni otevřených dveří Klubu lidové tvorby, který bude k dispozici v Bílém salonu Adalbertina, se děti i dospělí budou moci naučit vyrábět vánoční ozdoby z papíru, drátků a dalších materiálů.

Kromě toho si mohou ozkoušet třeba zajímavou moderní disciplínu, kterou je malování na obličej.   (pš)