Všestary: Ve všestarském Archeoparku o víkendu zahajují cyklus Dny živé archeologie. V sobotu i v neděli se můžete těšit na program s názvem Bude zima, bude mráz, kam se v pravěku schováš? Jak název napovídá, dozvíte se, jak si s životem v chladných měsících poradili lidé v pravěku. Jak se oblékali a co jedli… Otevřeno bude od 10 do 15.30 hodin.

Hradec Králové: Česko Slovenský bál pořádá Regionálna Obec Slovákov v sobotu od 19.30 hodin v Adalbertinu. Hosty potěší  cimbál, fujara a heligonka. Pořadatelé ve slovenských krojích přivítají návštěvníky kalíškem  slovenské borovičky. Nebude chybět veselá tombola a o půlnoci slovenská kapustnica.

Hradec Králové: Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o cyklocestování a cykloturistice je určena nejen pro všechny cyklocestovatele, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos se opět uskuteční v Biu Central tuto sobotu a  neděli.

Jičínsko: Poodhalená tajemství markvartických rodů

Markvartice: V sobotu jste zváni na zajímavé vyprávění s promítáním dokumentů a fotografií o životě v obci Markvartice od roku 1819 až po současnost s názvem Markvartice – tajemství rodů v dokumentech a ve fotografiích. Přijďte si poslechnout markvartického rodáka Josefa Jirků od 14 hodin do hospody U Markvarta.

Jičín: V sobotu od 19 hodin můžete přijít do Masarykova divadla na koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Náchodsko: Přijďte k rybníku a  nezapomeňte plavky

Červený Kostelec: Nově založená skupina otužilců z Červeného Kostelce pořádá  propagační plavání v rybníku Brodský v neděli od 13 hodin. Pozváni jsou otužilci z Hradce Králové, polští Mroži a možná se ukážou i borci, kteří mají za sebou ledovou míli, nebo pokořitelé kanálu La Manche. Pro diváky je připraveno horké občerstvení a možnost vyzkoušet si krásu zimního plavání na vlastní kůži. Nezapomeňte si plavky.

Rychnovsko: Kryštofa a Kryštůfka získají ti nejlepší

Rychnov nad Kněžnou: V sobotu pořádá rychnovský Dům dětí a mládeže Déčko tradiční taneční soutěž  O Kryštofa a Kryštůfka. Soutěžit se bude ve standardních a latinsko-amerických tancích ve všech věkových kategoriích. Dětské i dospělé taneční páry budou tančit ve Společenském centru od 10 do 16 hodin.

Trutnovsko: Za hezké vysvědčení do zoo

Dvůr Králové: Zoologická zahrada připravila pro školáky a studenty překvapení. Od pátku do neděle mohou za vysvědčení s jedničkami a dvojkami přijít do zoo za 10 korun, pozvat kamarády na bowling v Hotelu Safari za stovku a v Restauraci U Lemura si dát za desetikorunu palačinku. Stačí k tomu  kopie vysvědčení.

Úpice: Občanské sdružení Klub pálenka pořádá v pátek od 21 hodin koncert skupiny Echt! Její písničky Smutný věci, Koně nebo Světobol jsou hity pub rocku.

Trutnov: Společenské centrum Uffo uvede v neděli od 19 hodin komedii s prvky antické tragédie Bohové hokej nehrají. Představí se členové Činoherního klubu Ústí nad Labem Kryštof Rímský, Zuzana Onufráková, Jan Janovský a další.