Umělci a řemeslníci nabídnou návštěvníkům  výrobky a dětem tvůrčí dílny. Zájemci si vyzkoušejí drátování, kování na kovadlině, práci na hrnčířském kruhu, pletení košů nebo tkaní na stavu. Na nábřeží přijedou i řezbáři a perníkáři. Sedláci z regionu budou prodávat chutné a čerstvé potraviny, zejména sýry, mléko, uzeniny, jogurty, ovoce a zeleninu. Venkovskou náladu doplní osli Mikuláš a Rozárka, dále králíci a slepice.

Desítky řemeslníků si  dřevěné stánky rozloží podél řeky Labe od Pražského mostu  po Hučák. „Většinou jde o rodiny, které udržují řemeslo po několik generací. Za pozornost stojí mincmistr, který bude na místě razit mince, a malířka, která vystaví obrazy a bude malovat s dětmi. Stálicí těchto trhů jsou ženy z Klubu lidové tvorby. Třeba Iva Gachová umí drátovat, malovat na hedvábí, také pracuje s hlínou, se šustím a umí tkát na stavech. Jako jedna z mála  na světě  dovede  tkát rukavice na formě. Je to 300 let stará technika „zapjastki", kterou tkaly staré Ukrajinky z kraje Nikoly Šuhaje loupežníka," vysvětluje Tomáš Langr, ředitel Dobrého divadla.

Děti se mohou těšit vedle tvůrčích dílen na pohádky Noty na buben, Kyklopci  a Palačinková Pepinka. Pořadatelem oblíbené akce, na kterou míří každý rok stovky lidí,  je Dobré divadlo z Litomyšle. Dospělí návštěvníci zaplatí vstupné 30 korun, děti 20 korun, držitelé Rodinných pasů mají vstup bezplatný.