Skupina Pohádka Beat letos oslaví páté narozeniny. Takříkajíc doma je na Slezském Předměstí.

Je skutečně zajímavá. Například na basovou kytaru hraje Vilma Bartošová, která jinak ve studentském smyčcovém orchestru Prima Vera hraje na violoncello. Bubeník a zpěvák Martin Buchta zase léta působil ve sboru Boni Pueri… Zaujme i název skupiny – Pohádka Beat.

„Vznikl spontánně, hlavně jsme nechtěli nic anglického, a to lyrické slůvko pohádka se nám líbilo a k tomu jsme přidali ještě beat,“ vysvětluje Martin Buchta. Skupina hraje tvrdý bigbeat, ale všechno vlastní skladby. „Na nic si nehrajeme, nesnášíme machrování a jen tak pro radost nás i posluchačů hrajeme pohodový bigbít,“ dodává bubeník, který je i vlastně pyšný, že zpíval ve sboru.

Kapelu tvoří Martin Illich – sólová kytara, zpěv, harmonika. Vilma Bartošová – baskytara, Martin Buchta – bicí a Jiří Pavlík – kytara. Jejich nové cédéčko má krkolomný název Mahoganyjó. „Mahoganyjó je pokřik zuřících koček,“ vysvětlují Martin Illich s Jiří Pavlíkem. Na kompaktu je šest písní. Pohádka Beat je oblíbenou až takřka kultovní kapelou mladých nejen ze Slezského Předměstí. Ale její muziku rádi poslouchají i ti starší.