Velkou společenskou událost tentokrát ozdobí myšlenka na dobrou věc: Jitka Šedová se rozhodla podpořit projekt občanského sdružení Federace rodičů a přátel sluchově postižených, jehož cílem je včasná a celoplošná diagnostika sluchu novorozenců a založení sluchadlové banky pro děti.

Pro všechny děti

„Přivedl mě k tomu příběh mojí švadlenky, která je nedoslýchavá,“ říká v této souvislosti Jitka Šedová. „Díky ní jsem měla možnost poznat život a problémy lidí s vadami sluchu. Překvapilo mě, že screening sluchu miminek, který umí odhalit poškození sluchu už v novorozeneckém věku, je dostupný pouze v některých nemocnicích. Mnoho maminek o této možnosti navíc neví. Vyšetření sluchu v novorozeneckém věku je přitom v okolních státech už léta samozřejmostí.“

Federace rodičů a přátel sluchově postižených, s níž módní návrhářka Jitka Šedová na tomto projektu spolupracuje, je neziskové sdružení s celorepublikovou působností. Sdružuje rodiče, příbuzné, přátele, ale i odborníky, kteří se věnují dětem se sluchovým postižením. Vznik a její program iniciovali sami rodiče sluchově postižených v roce 1990.

Charisma a čas

Autorská přehlídka Jitky Šedové nabídne také překvapení: v roli modelky se na molu představí čtenářka Deníku, kterou si z přihlášených dam vybere Jitka Šedová. Kdo má šanci?

„V žádném případě nezáleží na věku ani na oslnivé kráse. Modelka by měla mít charisma a příjemné vystupování. Nutností je samozřejmě také chuť investovat do této zkušenosti trochu času, abychom mohli ještě před přehlídkou upravit modely přímo na postavu a pak projít celým dnem příprav před večerní přehlídkou,“ vysvětluje Jitka Šedová.

Zkuste to!

Pokud máte chuť na malé dobrodružství, napište nám co nejdříve na e–mailovou adresu ivana.fricova@denik.cz, proč vás tato možnost láká a připojte v příloze svoje foto, nejlépe celé postavy, a telefonický kontakt. Všechny přihlášky, které dorazí do pondělí 24. října, předáme Jitce Šedové, která si svoji novou modelku sama vybere a spojí se s ní.

S dámou, která tuto čtenářskou soutěž Deníku vyhraje, strávíme 31. října celý přehlídkový den a zaznamenáme její proměnu, výkon na mole i reakce.