Po Macbethovi, Richardu III. a Romeovi a Julii tak Drábek adaptoval další hru Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského. Klasický Shakespeare to ale tak úplně nebude. Diváci mohou očekávat shakespearovský snově magický příběh, který se odehrává ve zcela nevšedních kulisách. Drábek příběh zasadil do prostředí ošuntělé nemocnice. Drábek se ve své adaptaci inspiroval filmovým dramatem Čas probuzení z roku 1990.

Ústředním tématem filmu je snaha samotářského lékaře Malcolma Sayera, jehož ztvárnil Robin Williams, najít příčinu dlouholeté neschopnosti se hýbat u několika jeho pacientů. První polovina inscenace vychází částečně z filmové předlohy Čas probuzení, druhá část je shakespearovská, ale filmová linie prostupuje i do Shakespearova příběhu. Znovu se vynořují traumata, staré spory, ale i krásné okamžiky, které se odehrály před dávnými lety. Nad veselým hašteřením milenců visí jako Damoklův meč obava, jak bude působit lék, který doktor Puckman milencům aplikoval. Shakespearův Sen noci svatojánské zůstává, ale diváci ho uvidí očima pacientů.

Diváci se mohou těšit na téměř celý soubor Klicperova divadla. V hlavní roli introvertního doktora Puckmana se představí Jiří Panzner.