Samozřejmě jim k tomu pomáhají „staří známí". Vendulka Utěšitelka (Eva Jeníčková), Štěpánova láska na prahu třicítky Ute (Tereza Brodská), kamarád Karas (Lukáš Vaculík), čistič bot (Miroslav Táborský), profesor Ječmen (Josef Somr), kolega Tomáš Töpfer nebo jeho pravá ruka Markéta Hrubešová.

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse.

V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky „básnickým" stylem.

Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat!

Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka!

Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky – Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci „strejdů" Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano?

Pokud chcete být osobně u předpremiéry filmu Jak básníci čekají na zázrak, přijďte v úterý večer do multikina CineStar v Pardubicích (od 18.15 hodin) nebo v Hradci Králové (od 19 hodin). Čeká tu na vás také beseda s tvůrci a herci!