Úterý odstartuje hudební sestavou, která se jmenuje Points a pochází z České republiky. Koncert začíná od sedmi hodin večer v Divadle Drak. Vstupné je 50 korun.

Jedná se o kvarteto složené z výrazných hudebních individualit, které interpretuje vlastní skladby – píší je všichni členové kapely.

Posluchače upoutají nejen svou dramatičností a dynamickými změnami nálad a atmosfér, ale také svým charakteristickým zvukem, který je dán zastoupením nástrojů v kapele.

Points koncertují ve složení trubka, saxofon, kontrabas, bicí, tedy bez harmonického nástroje. Points byli oceněni na 22. ročníku Soutěže standardů v polském městě Siedlce.

Vyhráli mezinárodní jazzovou soutěž ve španělském Getxu a získali druhou cenu na festivalu Jazz Hoeillart v Belgii. Points natočili dvě CD, debutové studiové album nazvané POINTS a živý koncert Live In Bilbao.

Až diváci vstřebají všechny své dojmy z koncertu Points, můžou zamířit do nově otevřeného hradeckého klubu Kozinka. Tam od deváté hodiny večerní pokračuje druhý den festivalu vystoupením jazzové skupiny Adam Tvrdý Trio, které zase pochází z Čech.

Adam je kytarista a skladatel s expresivním multižánrovým projevem. Sleduje hlavně vlastní tvůrčí myšlenky a zároveň respektuje tradice a slovník daného hudebního stylu.

Jeho tvorba může být chápána jako soudobý nebo moderní jazz, jsou v ní slyšet prvky stylů, kterými je nejvíce ovlivněn - blues, klasický rock, moderní a klasický jazz, latinská nebo klasická hudba. Na festivalu Jazz Goes to Town zahraje v premiéře s výbornou, pro festival speciálně sestavenou rytmikou - Rastislav Uhrík kontrabas a Martin Novák bicí.