Program začíná v pondělí 3. února  v 18 hodin a tvoří jej tradičně projekce fotografií, slovenská hudba i cestovatelovo vyprávění. Vše je  sestaveno do atraktivní multimediální show.

„Zatímco většinou se v diashow vydávám do zemí vzdálených, tentokrát jsem zvolil cizinu nejbližší. Ukážu nejen místa známá, kde mnozí z diváků jistě už byli, ale i místa známá méně, abych posloužil inspirací pro další cesty. Během večera tak procestujeme Slovensko doslova křížem krážem. Od Bratislavy po Bardějov, od maďarských hranic po Vysoké Tatry.

Uvidíme historická města, majestátní hrady i lidovou architekturu, tatranské štíty, krápníkové jeskyně, hluboké soutěsky Slovenského ráje a mnoho dalšího," řekl Martin Loew.

Slovensko je zemí přírodních i historických krás , a přitom je dost malé na to, že turisté nestráví dlouhé hodiny přesuny z místa na místo. Veřejná doprava i ubytování fungují skvěle,  lidé jsou tu srdeční a přátelští. A nezapomeňme na výtečnou slovenskou kuchyni.

„Řekl bych, že Slovensko je poměrně oblíbeným cílem českých turistů. Snad ani neznám nikoho, kdo by na Slovensku nikdy nebyl. Je to pochopitelné, naše země mají mnoho společného. Ovšem většinou si lidé vyberou jediné místo či oblast, kde pak tráví celou dovolenou. Já svou cestu k našim východním sousedům pojal z tohoto pohledu netradičně – řekl jsem si, že Slovensko procestuji stejně jako jiné země, kam se pravidelně vydávám. S batohem na zádech  jsem  objel celou zemi.  Všude se chvíli zastavil, podnikl nějaký výlet, popovídal si s lidmi a jel zase dál. Můžu teď s čistým svědomím prohlásit, že Slovensko je cestovatelsky nejpříjemnější země, jakou jsem kdy navštívil. Slovensko stojí za mnohem více pozornosti, než mu věnujeme," dodal Martin Loew.