Dnes ve 20 hodin začíná na programu ČT 1 přímý přenos prvního kola další série televizní taneční soutěže StarDance II. … když hvězdy tančí. I s hradeckou účastí.

Žhavé rytmy jim dávají naději Mezi osmi soutěžícími páry je i třicetiletý hradecký profesionální tanečník a choreograf z taneční školy Bonstep Michal Němeček. Tančit bude s kajakářkou Štěpánkou Hilgertovou. Už týden se připravují v Praze.

„Jako první se bude v sobotu tančit čača. Myslím si, že bychom mohli uspět, protože žhavé rytmy nám se Štěpánkou vyhovují. Troufám si tvrdit, že pokud nebudeme mít vyloženou smůlu, mohli bychom uspět a určitě nevypadneme a první kolo přežijeme,“ věří si Michal.

Tvrdí, že nejsou nervózní, protože účast v StarDance neberou jako soutěž, ale spíš uvolněně a příležitost si zatančit, byť pod dohledem kamer. Němeček říká, že Štěpánka kroky čači zvládá perfektně, je i pohybově nadaná. „Snad jen by pro latinskoamerické tance potřebovala žhavější a výraznější projev, je totiž až extrémně skromná,“ dodává.

Pokud postoupí do dalšího kola, čeká je v sobotu 10. listopadu quickstep a pak už jive. A právě posledně zmiňovaný tanec je jejich krevní skupinou.

Michal Němeček má zkušenosti už z loňské soutěže TV Nova Bailando, při které trénoval Lucii Borhyovou.