Po úspěšných podzimních koncertních zájezdech v Alžírsku, Libyi a Německu exceloval Jaroslav Svěcený i na prestižním mezinárodním hudebním festivalu, který se koná každoročně v mexické Morelii a patří k největším festivalům klasické hudby v Latinské Americe.
Letošní ročník pořadatelé věnovali zemím Evropské unie - po přísném výběru jejich pozvání obdrželi interpreti z dvaceti států.
Recitálový program Jaroslava Svěceného, který se skládal výhradně ze skladeb českých autorů 18. až 20. století, přenášely v přímém přenosu rozhlas a televize.
A také veškerý tisk mu věnoval velkou pozornost. Jaroslav Svěcený si svým výkonem vysloužil nejen pozvání na příští ročník, ale byl zároveň vyzván, aby vedl mistrovské kurzy na konzervatoři v Morelii, jejímž patronem je slavný americký violoncellista Yo-Yo-Ma.
Po návratu do vlasti čekala Jaroslava Svěceného série adventních koncertů, kterou virtuos zakončí 19. prosince v Ústí nad Labem, 21. prosince v Praze, o den později v Táboře, 23. prosince v Rožmitále pod Třemšínem a to v proslaveném kostele, kde působil Jakub Jan Ryba, a nakonec 25. prosince ve svém rodném Hradci Králové.