Jubilejní sobotní program tvoří premiéra O překrásné Vasilise, kterou režíroval Miroslav Zavičár, a vystoupení Evy Bartůňkové s choreografií Café. Večer uzavře na hlavní scéně skupina Mastix a v divadelním klubu Lukáš Pelc a jeho band.

„Taneční divadlo během  uplynulých  deseti let  realizovalo na čtyři sta představení pro malé i velké diváky, máme za sebou okolo patnácti   choreografií, z nichž některé jsou stále v repertoáru," uvedl Štěpán  Mach.

„Dokázali jsme  častokrát skloubit živou hudbu s tancem. V tomto ohledu s námi nejvíc spolupracoval Jaromír Křováček, který vedl v Hradci několik hudebních těles. Husarský kousek se nám povedl na festivalu Jazz Goes to Town, kde jsme tančili na improvizovanou jazzovou hudbu celých čtyřicet pět minut. S Janem Budařem to byl celkem skok do neznámé vody, ale spoluúčinkovali jsme zhruba na pěti koncertech a vytvořili společně jeden videoklip," dodal Mach.

Samotnými kurzy, které taneční divadlo realizuje pro děti i dospělé, prošlo mnoho tanečníků i tanečnic, někteří z nich skončili v souboru divadla, jiní tancují jinde. Deset let zde  také učí moderní tanec dospělé.

„Tancovat v divadlech v Hradci je dobré. Máme podporu města a kraje, vedení divadel, Filharmonie i Adalbertina nám vycházejí hodně vstříc.  Kdysi jsem slyšel v rozhovoru Milana Lasicu, ředitele Štúdia L+S, který řekl, že pokud divadlo skončí rok ekonomicky na nule, je to dobré. Jsme rádi, že se nám daří už deset let nebýt dlužníky, že  dáváme  lidem zážitek  tance, který máme v sobě," uzavřel Štěpán Mach.