V průběhu večera se představí velmi zkušení fighteři, kteří se rozhodli vrátit mezi provazy po několikaleté pauze. V ringu se představí boxeři z širokého okolí – Jakub Chval, Martin Křelina, František Bradáč, Martin Lavický, Pavlína Tringelová a další. Proti nim se postaví boxeři z celé České republiky.

Kdy: sobota 26. října

Kde: Masarykovo divadlo Jičín

V hlavním zápase bude bojovat Jakub Chval - v amatérském boxu několikanásobný medailista MČR, vítěz několika mezinárodních turnajů, 9. na MS juniorů v Baku v roce 2010, účastník prvních OH mládeže v Singapuru. Dříve boxoval 1. ligu i extraligu, v rámci profiboxu vítěz 7 zápasů, které všechny ukončil před limitem, dřívější držitel evropského titulu RBO a držitel českého titulu mistra ČUBP. Boxovat bude o titul českého mezinárodního mistra ČUBP a světový titul RBO.

Velké comebacky, bitva o titul a pravá boxerská atmosféra, to je čtvrtý ročník Boxing Night! Přijďte podpořit borce z okolí a zažít trochu adrenalinu při pobytu v blízkosti ringu.

Vstupenky na akci jsou v předprodeji v Městském informačním centru Jičín, SA-FITNESS a také v prodejně Fit-Machine v Nové Pace, a to za cenu 250 korun. Na místě bude možné zakoupit vstupenku za 300 korun.

Ilustrační foto.
Blíží se trochu strašidelný prodloužený víkend

Výlov rybníka Datlík

Už v sobotu pořádají Městské lesy Hradec Králové výlov rybníka Datlík. Návštěvníci se mohou podívat na výlov, seznámit se s rybářským řemeslem a koupit si čerstvou rybu, právě vytaženou z vody. Výlov začíná v 8 hodin ráno, prodej čerstvých ryb je pak plánován mezi 8.30 a 12.30 hodin. V nabídce bude tradiční Hradecký kapr, ale i další druhy, například sumec nebo štika.

Ilustrační foto.
Hřbitovy budou mít déle otevřeno

Ples v prvorepublikovém stylu

V sobotu 26. října se bude v Dobrušce konat Reprezentační ples města ve stylu první republiky. Hostem večera bude zpěvačka Ilona Csáková, o hudební doprovod se v průběhu akce postará taneční orchestr James Band. Jako moderátor přítomné provede Láďa Vaško. Ples začne v místní sokolovně ve 20 hodin, nebude chybět welcome drink, předtančení ani tombola. Dobové kostýmy jsou vítány.

Rozhledna větru a deště se otevírá.
FOTOGALERIE: Rozhledna uvítá první návštěvníky

Draculova cesta

V pevnosti Josefov se před koncem turistické sezony koná speciální akce. V sobotu 26. října večer vás čeká vzácná návštěva s tajemnou minulostí. S sebou veze poklad a povolává všechny mrtvé z podzemí, aby mu ho pomohli uhlídat. Budete tak odvážní a zkusíte od 17 do 21 hodin oloupit obávaného hraběte? Kteří mrtví se ukáží tentokrát, a co si pro vás vymysleli za nástrahy, musíte již zjistit sami.

Ilustrační foto.
Barokní kostel má novou fasádu, při mši svaté ji posvětí

Týden duchů v Safari Parku

Každý den od 9 do 17 hodin můžete během celého týdne duchů v zoo dlabat dýně podle své fantazie, vložit do nich přinesenou nebo v zoo zakoupenou čajovou svíčku a takto rozzářený výtvor umístit kamkoli po areálu. Pořadatelé doporučují přinést si vlastní pomůcky, zejména nůž a lžíci. Nabádají také návštěvníky, aby si vydlabané dýně neodnášeli domů, jejich úkolem je zdobit Safari Park pro ostatní návštěvníky.

Kdy: od soboty 26. října do neděle 3. listopadu

Kde: Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Ve vybraných dnech (o obou víkendech a ve svátek 28. října od 11 do 15 hodin) během Týdne duchů mohou zájemci vyrobit i malého strašáka. Materiál i „know how“na stanovišti dodají pracovníci zoo. Návštěvníky ve stejných dnech od 12 do 15 hodin čeká setkání s africkým stařešinou.

V sobotu 26. října a v pátek 1. listopadu vždy od 17.30 do 19.30 hodin se koná procházka po zoo, spojená s pozorováním a vyprávěním o netopýrech a večerní komentovaná prohlídka zahrady za svitu zapálených loučí. Ta se však i bez netopýrů koná ještě tuto neděli a pondělí 27. a 28. října, také od 17.30 hodin.

První listopadovou sobotu ožije zahrada mnoha děsivými duchy a strašidly. Ti si pro dětské návštěvníky připravili stezku odvahy s deseti magickými stanovišti, kde se budou plnit speciální úkoly. Sraz těch nejznámějších strašáků začíná za vchodem do zahrady. Stezka odvahy je pořádána ve spolupráci se spolkem STŘEMCHA z Bílé Třemešné a vydat se na ni můžete kdykoli během 16. až 19. hodiny.

Při loňské výstavě trutnovského Klubu železničních modelářů upoutal exponát nádraží v láhvi od Huberta Gehlerta ze Saského Plavna v Německu.
Velká výstava vláčků začne v pátek, poprvé se koná v novém SVČ