Krkonošské pivní slavnosti

V sobotu se v Jilemnici na Masarykově náměstí roztočí pípy. Ochutnáte i chmelové skvosty z Krkonošské pivní stezky. Od 13.00 postupně zahrají: Beat Brtewski, Alibi Rock, Vypsaná Fixa, Děda Mládek Illegal Band, Jam a Bazar, Koneckonců.

Parní vlak vyrazí do Svatoňovic

Železniční muzeum Výtopna Jaroměř pořádá u příležitosti 160. výročí od zahájení provozu na trati z Josefova do Malých Svatoňovic Výletní parní vlak. Pojede v sobotu v 8.45 z Jaroměře, v Malých Svatoňovicích bude v 11.56. Zpět jede ve 14.30 hodin.

Muzika pod širým nebem

Zámecký park v Rokytnici v Orlických horách ožije v sobotu Muzikou pod širým nebem aneb Vzpomeňme si na dobré lidi. Od 15.30 vystoupí Lázeňáci, po nich Petr Spálený a Miluška Voborníková, Queen Prague Revival, AC/DC Czech Revival a The Complication.

Dětský den na hasičské zbrojnici

Sobotní odpoledne bude v hasičské zbrojnici v Nové Pace patřit dětem. Koná se tu Dětský den se složkami Integrovaného záchranného systému. V bohatém programu se představí hasiči, policisté i záchranáři. Nebude chybět ani slaňování z prvního patra.

Lázně zahájí sezonu s Mládkem

Sobotní zahájení lázeňské sezony v Janských Lázních má podtitul Lázně patří také dětem. „U nás v dětské léčebně Vesna se ročně odléčí dva tisíce malých pacientů a pro mnohé to tady je druhý domov,“ poznamenal ředitel léčebných lázní Janské Lázně Martin Voženílek.

Kdy: sobota 1. června
Kde: Janské lázně
Proč přijít: celodenní program pro děti i dospělé

Přilehlé prostory lázní zaplní šlapací plechová autíčka či indiánská stezka. Před léčebnou Vesna se předvedou řemeslníci a aktéři animačního a hudebního programu trutnovské agentury VOSA, dojde na loutkové pohádky, hlavolamy, kreslení na balónky. Ani dospělí se nebudou nudit.

V 10 hodin otevře lázeňskou sezonu svěcení léčivého pramene v Prameníku na kolonádě. Během dne vystoupí kapely Regioband, Lokálka, Swing sextet. Ve 13.00 zazpívá Ivan Mládek a jeho Banjo Band, v 15.30 kapela Buty. Představí se mažoretky i břišní tanečnice. Bude jezdit kyvadlová doprava z Trutnova zdarma a mezi stanovišti Vesna a kolonáda silniční vláček.