Na své si však v tento den přijdou rovněž milovníci cyklistických výletů. A mají z čeho vybírat . Pořadatelé pro přichystali hned několik tras, od té nejkratší na 15 kilometrů až po ty o něco náročnější na 35 a 55 kilometrů. Účastníci odstartují mezi 7. a 10. hodinou od pohostinství U Potoka v Ohnišově.

Kdy: v sobotu 27. dubna
Kde: v Ohnišově na Rychnovsku
Za kolik: 30 korun

A protože i Ohnišov spadá do Kačenčiny pohádkové říše, organizátoři při přípravě programu neopomněli ani rodiny s dětmi. Ty se mohou vydat mezi 8. a 10. hodinou na šestikilometrovou trasu pohádkovým lesem. Akci podporuje Česká unie sportu.

Hradecko: Brigáda a Den Země na Plachtě

Brigáda na pomoc přírodě v přírodní památce Na Plachtě v Hradci Králové. Akce je určena všem zájemcům, kteří jsou ochotni přiložit ruku k dílu. Součástí bude terénní exkurze na pastvinu přímo mezi divoké koně. Sraz na hrázi rybníka Plachta v sobotu v 9 hodin.

Jičínsko: Velkolepé koncerty

Páteční i sobotní odpoledne a podvečer na zimním stadionu v Jičíně patří hvězdám české hudební scény. Ewa Farna, Mandrage a další se jistě postarají o kvalitní zážitek. Vstupenky jsou stále k dostání.

Náchodsko: Ratibořické ovčácké slavnosti

Den Země v Babiččině údolí aneb Ratibořické ovčácké slavnosti letos připadnou na sobotu 27. dubna. Pořadatelé si pro návštěvníky připraví od 10 do 16 hodin ukázky pastvy a stříhání ovcí, lidovou muziku a stánky s občerstvením a rukodělnými výrobky.

Trutnovsko: Dobrovolníci uklidí Sněžku a okolí

V sobotu se vydají dobrovolníci uklízet Sněžku. V 8.45 vyfasují úklidové pomůcky, vyjedou zdarma lanovkou na vrchol a různými cestami sejdou dolů, aby pokryli co největší území. Ve 14 hodin začne prohlídka Velkoúpských plání, komentovaná průvodcem.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in