Kdy: v sobotu v 17 hodin
Kde: Divadelní klub v Kolárově divadle v Polici nad Metují

O hudbu se postará multifolklórní kapela Café Baret, která hraje zejména francouzské písně. Rezervace míst na telefonu: 604 965 844.

100 československých NEJ

Zahájení unikátní výstavy, která přináší to nejlepší pod hlavičkou „Made in Czechoslovakia“ se chystá v sobotu ve 14 hodin v obchodním centru Orlice park v Hradci Králové. K vidění budou vynálezy, knihy, sportovní výkony, ale i předměty denní spotřeby. Zazpívá také český Elvis - Adam Hobza.

Nerez se vrací na scénu

Kulturní dům v Kvasinách chystá v sobotu od 18 hodin koncertní program NEREZ & LUCIA, který obsahuje jak část skladeb z nového alba Zlom, tak samozřejmě největší hity skupiny Nerez. Můžete se těšit na čardáš, folkovou baladu, reggae, šanson i akustickou pop music i mimořádné pěvecké výkony hlavních protagonistů.

Diváky rozesměje břichomluvec

V neděli od 15 hodin vystoupí v kině v Jičíně Zdeněk Polach, jediný břichomluvec v České republice. Díky účasti v soutěži Československo má talent si získal se svým Matýskem popularitu mezi dětským i dospělým publikem. Dříve s manželkou tvořil kouzelnický pár, který měl několik angažmá na výletních lodích.

Krkonošskou 70 čeká 65. ročník

Kdy: sobota 7. března
Kde: Špindlerův Mlýn
Proč přijít: Nejstarší závod na běžkách v České republice.

Legendární běžkařský mítink po hřebenech Krkonoš má před sebou už 65. ročník. Organizátoři z TJ Lokomotiva Trutnov včera potvrdili, že se letošní Krkonošská 70 uskuteční. Přihlásilo se jim už 648 závodníků! Další se budou registrovat přímo před ranním startem v lyžařském areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně, kde bude také cíl. Novinkou letošního ročníku budou běžkařské závody dětí ve Svatém Petru. Krkonošská 70 patří do seriálu závodů Stopa pro život. Vypsané jsou závody pětičlenných hlídek na 25 km (muži, ženy), 50 km (muži, ženy) a 70 km (muži) a závod jednotlivců na 25 km a 50 km. Pro řadu účastníků znamená sedmdesátka výjimečný mítink. „Sedmdesátka prostě ke Krkonoším patří. Pro mě má svoje kouzlo v tom, že je úplně jiná než ostatní běžkařské laufy, u kterých je to rovina, která se jezdí jako cyklistika v balíku. Sedmdesátka je závod pravdy. Náročný, s kopcema, jede se přímo na horách. Člověk na něj musí hodně mít. Považuju ji za nejtěžší závod u nás,“ řekla Blanka Paulů, olympijská medailistka ze Sarajeva 1984, která patří k tradičním účastníkům legendárního závodu.