Královéhradecký kraj

Hradecko: Varhanní koncert

Smiřice: Zpěv: Hana Juřičková, varhany: Václav Uhlíř. Přesně takový program vás čeká v sobotu v zámecké kapli Zjevení Páně ve Smiřicích. Vzpomínkový koncert začíná přesně v 17 a vystoupí na něm rovněž klavíristka Lucie Munzarová. Diváci se mohou těšit také na speciálního hosta: dívčí sbor Kantiléna z Hradce Králové. Vstupné je dobrovolné.

Jičínsko: Žabí běh

Jičín/Prachov: Pohyb s odhadem času nebo-li proti času. Běžet, jít, skákat či jinak se pohybovat po vyznačené trase může každý s tím, že si dopředu odhadne čas, v jakém trasu překoná. Vítězí ten, kdo se nejpřesněji trefí do odhadu. Žabí běh se uskuteční v neděli.  Startuje se u Muzea přírody Český ráj u vstupu do Prachovských skal. Hodnocena je i možná účast v žabím převleku nebo s žabími doplňky.

Náchodsko: Broumovský klášter zve

Broumov: Přijďte v sobotu 7. března na prohlídku broumovského kláštera a v bývalé klášterní jídelně dostanete pro zahřátí pohár svařeného vína, se kterým bude prohlídka daleko příjemnější. Pro děti a řidiče je připraven horký čaj. Prohlídky jsou připraveny ve 13 a ve 14 hodin.

Jetřichov: V sobotu od 19 hodin vypukne v Kulturním domě v Jetřichově u Broumova hudební minifestival Šrumec 2015. Vystoupí kapely Kiss Me Kojak z Varnsdorfu, Guantanamo Party Program z polské Vratislavi, Ptakz – rap z Kutné Hory, En Sterd z Trutnova a broumovští punkoví Kluci.

Hejtmánkovice: Rozpustilý masopustní průvod masek vyrazí v sobotu v 8 hodin z nádvoří Šolcovny.

Rychnovsko: Největší freeski akce ve střední Evropě

Deštné v Orlických horách: V Deštném v Orlických horách se schyluje k velké bitvě – pevnost ohromujících rozměrů bude svědkem nelítostných soubojů muže proti muži! Již popáté. A po roční pauze se je na co těšit. Již ve čtvrtek tu začíná jedna z největších freeski akcí ve střední Evropě Excelent Soldiers. Potrvá do soboty. Nebudou chybět nejlepší světoví freeskieři,  největší skok ve střední Evropě, večerní týmový závod, koncerty.

Sedloňov: Sedloňovský lyžařský areál, který provozuje tělovýchovná jednota, se nevzdal své tradice a v sobotu se tady opět rozloučí se zimou. Od 10 hodin proběhne start slalomových závodů pro lyžaře i snowboardisty.  Samotný Rampušák přijede slavnostně se svojí družinou o půl druhé odpoledne a odstartuje tak karneval na lyžích a zábavné odpoledne pro děti.

Opočno: Plesová sezona je v plném proudu a proto si nenechte ujít ples města Opočna, který se koná v pátek od 19 hodin. Slavnostní večer zahájí opočenské mažoretky Colloredo, vystoupí orientální tanečnice Ilhaam. Hvězdou večera bude zpěvačka Petra Janů. K tanci a poslechu zahraje skupina Pokrok. Předprodej vstupenek v IC Opočno.

Trutnovsko: Na Kákův memoriál po jednatřicáté

Strážné: Milovníci bílé stopy mají určitě již delší dobu v kalendáři zaškrtnuté datum sobota 7. března. V tento den se totiž ve Strážném uskuteční již 33. ročník tradičního krkonošského lyžařského závodu Kákův memoriál, tedy  závod volnou technikou ze Strážného na Bufet na rozcestí a zpět. Podle pořadatelů se jedná o jeden z nejvýše položených závodů v České republice. Závod není určen jen pro profíky, ale i hobíky a turisty.

Špindlerův Mlýn: Po nedávném úspěchu koňského póla na sněhu se návštěvníci špindlerovského lyžařského střediska Svatý Petr mohou těšit na další sport, který si s přídomkem sněhový asi také neumí spojit – volejbalem. O nadcházejícím víkendu se v areálu uskuteční totiž premiérový ročník ve volejbale na sněhu v České republice. Na něj v rámci evropské tour přijedou ti nejlepší hráči zábavy pod vysokou sítí. Připraven je i turnaj pro veřejnost.

Horní Maršov: Viděli jste někdy na šest metrů 60 živých jelenů? Víte, co má společného Krakonoš a jelen? Pokud byla na obě otázky vaše odpověď záporná, navštivte tuto sobotu Horní Maršov, kde vám správci KRNAP v rámci akce Jelen lesní, seznamte se, rádi odpoví a zároveň se dostanete tak blízko k jelenům, že se vám bude tajit dech. Kapacita akce je ovšem omezena a souvisí i s objednáním předem.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Expediční kamera

Heřmanův Městec: Šestý ročník přehlídky filmových dokumentů o cestování, dobrodružství, divoké přírodě, extrémních expedicích o celkové délce 360 minut začíná v kině Mír Heřmanův Městec v sobotu od 16 hodin.

Bítovany: Od pátku do neděle můžete v penzionu U Nováků zavzpomínat na to lepší z minulé doby. Přijďte na kuřecí prsa s broskví, krevetový koktejl či klasické knedlíky s vejci. Navíc v sobotu od 19 hodin bude na programu socialistická diskotéka.

Orlickoústecko: Hledání Stromoucha

Ústí nad Orlicí: V pivnici U Skoby bude mít v sobotu start  a cíl 15. ročník pochodu Hledání Stromoucha. Trasy turisty zavedou na Lanšperk, Třebovské stěny nebo do Kozlova.

Česká Třebová: Dokumentarista Milan Michalski letos slaví životní jubileum. Nadělí si k němu mimo jiné výstavu  fotografií – Tváře a osobnosti Milana Michalského. Výstava  bude zahájena zítra v 17 hodin ve výstavní síni Kulturního centra. Potrvá do 22. března.

Pardubicko: Stavební výstava

Pardubice: Dvacátý ročník Pardubické stavební výstavy pokračuje v pátek a v sobotu ve výstavním centru Ideon. Akce je určená pro odborníky i laickou veřejnost.

Pardubice: Tradiční pivovarský ples se uskuteční už v pátek od 20 hodin v pardubickém ABC Klubu na Olšinkách. Večerem bude provázet moderátor Aleš Lehký a k tanci či poslechu zahraje skupina Tomas Show Band. Hlavním hostem jsou Mardi a Pítrs z Vypsané fiXy.

Svitavsko: Masopustní rej

Svitavy: Lidové masopustní veselí zahájí v neděli zabíjačkové hody u Morového sloupu ve třináct hodin. O hodinu později  vyrazí průvod masek od hostince U Rumpála. Hudební doprovod obstarají muzikanti ze svitavských dechovek. V průvodu budou k vidění jak tradiční postavy a maškary z dávných dob, tak i figury charakteristické pro 20. století, které však neztrácejí nic ze své bujarosti a pestrosti. Od deseti hodin nebude chybět ani bleší trh.