Královéhradecký kraj

Hradecko: U hospody bude pořádně živo

Mlékosrby - Obec Mlékosrby ve spolupráci s SDH Mlékosrby zvou na VII. Mlékosrbský jarmark spojený s Dětským dnem Koná se v sobotu 21. května u Obecní hospody. Začátek jarmarku je v 9 hodin, dětský den startuje ve 13 hodin. Časový harmonogram - 10.00 Shake Dance, 10.30 a 12:30 Magic show, 12.00 TIMEDANCE Klicperka, Četnická stanice Chlumec nad Cidlinou, 15.30 Divadlo pro děti - ZUŠ Chlumec n. C. A na co dalšího se můžete těšit? Příjezd historických kol s pečivem a koláči od pekaře z Měníka - můžete zakoupit v čase od 9 hod. do vyprodání, ukázka vojenské techniky, umělecké kovářství - Josef Hnát, pletené košíčky z papíru, medovina + výrobky z medu, ruční výroba bižuterie z kovu a dřeva, výrobky z proutí, háčkované hračky, svíčky PartyLite, kreativní dílnička pro děti, malování na obličej, trdelník, výrobky ze dřeva, truhly, meče a hračky, výrobky z pedigu, cukrová vata, popcorn a zmrzlina; a jiné… Navíc jsou připraveny atrakce a soutěže pro děti bohaté občerstvení zajištěno.

Jičínsko: Zve vás Albrecht z Valdštejna

Jičín: Město Jičín o víkendu zve na velkolepé Valdštejnské slavnosti. Uskuteční se od  20. do 22. května a slibují bohatý historický program v atmosféře z doby Václava Eusebia Albrechta z Valdštejna. Páteční program zahajuje v 18 hodin světová premiéra muzikálu ZUŠ Jičín Eliška Kateřina Smiřická. Slavnosti samozřejmě navštíví i vévoda z Valdštejna.

Náchodsko: Kde se pivo vaří, tam to žije

Náchod: Tradiční den otevřených dveří náchodského pivovaru letos proběhne v sobotu pod novým názvem: Den P … den plný piva. Od 13 hodin až do půlnoci bude pivovar nabízet sedm druhů piv včetně speciálního piva. Na jednom stanovišti si můžete načepovat pivo sami a přispět tím Hospici Anežky České. Každou hodinu je připravena exkurze provozem a pro děti zábavné putování. Uvidíte i světového rekordmana a několikanásobného mistra světa v benchpressu Jiřího Havrdu a mnoho dalších akcí.

Rychnovsko: Cirkus bude a bude se z něj tajit dech

Kostelec nad Orlicí: Artistická skupina Mistral představí v Kostelci nad Orlicí své umění ve hře „Cirkus bude". Zábavnou show pro děti i rodiče předvedou akrobaté v odvážných výškách, vystoupí i artista, kouzelník a fakír. O zábavu mezi jednotlivými vystoupeními se postará klaun. Představení, které odstartuje v sobotu v 15 hodin v Kulturním domě Rabštejn, završí ohnivá show.

Trutnovsko: Lidová řemesla doprovodí pouť

Zdobín - Jarmark lidových řemeselv sobotuzaplní při příležitosti místní pouti obec Zdobín u Dvora Králové nad Labem. Během sobotního dne tu od 9 do 18 hodin budou moci lidé obdivovat umění tuzemských řemeslníků a mohou se pochopitelně svézt také na oblíbených i netradičních atrakcích. Chybět nebude bohatý doprovodný celodenní program, který vyplní vystoupení hudebníků i divadelníků.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Sobota ve znamení jarmarku a koní

Slatiňany: Slatiňanské pozastavení se koná v sobotu v zámeckém parku před areálem hřebčína ve Slatiňanech. Po celý den bude připraven bohatý kulturní program. Akce je spojena s Dnem koní a prezentací Národního hřebčína. Jsou připraveny prohlídky areálu i projížďky kočárem. To vše doplní jarmark.

Orlickoústecko: Pod křídly Dobrého anděla

Jablonné nad Orlicí: V neděli od 14 hodin se na koupališti v Jablonném nad Orlicí koná charitativní akce Město dobrých andělů, která podpoří Nadaci Dobrý anděl. Účastníci vyrazí na Dobročinný kilometr, připraveny budou sportovní soutěže, dětská dílna, jízdy na poníkovi a hudební program, který završí koncert Anny K.

Pardubicko: Poznejte své sousedy

Pardubice: Koncert skupiny Yellow Sisters na pardubické radnici zahájí v pátek v 18 hodin Multikulturní týden, který do 25. května nabídne rozmanité akce s cílem poskytnout obyvatelům možnost poznat své sousedy.

Svitavsko: Výročí dráhy a Muzejní noc

Svitavy: Ve dnech 20. a 21. května zavítejte ve 
Svitavách na 
120. výročí železnice Svitavy - Polička a Muzejní noc
. V pátek 20. května navštivte svitavské nádraží, kde si prohlédnete historické i současné lokomotivy a nahlédnete do vagonů. 
V 17 hodin bude v muzeu zahájena muzejní noc velkou výstavou o železnici a křtem publikace o dráze Svitavy - Polička. V sobotu 21. května na svitavské nádraží přijede první vlak s parní lokomotivou v 8 hodin 19 minut. Historických lokomotiv se v tento den zastaví na svitavském nádraží více, s některými z nich můžete odjet do Poličky a dalším se vrátit.