Královéhradecký kraj

Hradecko: Sjezd rodáků

Převýšov: Obec Převýšov zve v sobotu 3. září na Setkání rodáků a přátel obce Převýšov u příležitosti 630. výročí od první písemné zmínky o obci, dále 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů a 50. výročí založení Českého svazu zahrádkářů. Program: 12.00 slavnostní průvod přes obec za doprovodu dechové hudby, mažoretek a koňských kočárů; 12.30 kladení věnců na hřbitově; 13.00 konec průvodu na hřišti - zahájení, hymny; 13.15 - 18.15 vystoupení mažoretek, hasičů, historických tanců, country baby, baby z Lukové, zápas ve fotbale starých gard, taneční zábava do pozdních nočních hodin. Dále na příchozí čeká bohaté občerstvení, grilované sele, skákácí hrad či zmrzlina.

Jičínsko: Dětský den pobaví v areálu letiště

Jičín/ Vokšice: Dětský den s Generali a Policií ČR se koná v sobotu od 14 hodin v areálu letiště. Děti se mohou těšit na soutěže
s cenami, skákací hrad či pohádky. Provádět a bavit vás bude Golem-Cl. Vystoupí taneční skupina Luna, uvidíte ukázky zásahové jednotky, psovodů či policejní techniky. Výherci si vyzkouší jízdu policejním autem a ti nejšťastnější okružní let kolem Jičína.

Náchodsko: Výstava zahrádkářů z regionu

Teplice nad Metují: O tomto víkendu se v základní škole a dalších přilehlých prostranstvích koná dvanáctá Regionální zahrádkářská výstava. Návštěvníci se mohou těšit  na expozice zahrádkářských organizací okresu Náchod, specializovaných organizací citrusářů, kaktusářů, bonsajistů, pěstitelů květin, myslivců, či včelařů. Po celou dobu výstavy bude k dispozici zahrádkářská poradna, připraven je stánkový prodej zahrádkářských potřeb a rostlin. Bohatý bude také doprovodný program. Výstava bude otevřena vždy od 8 hodin, v pátek a v sobotu do 18 hodin, v neděli do 16 hodin.

Rychnovsko: Kačenčino loučení s létem

Deštné v Orlických horách: Pokud ještě nemáte plány na sobotní odpoledne, tak určitě vyrazte do Orlických hor. U penzionu Kristýna se od 13 hodin koná tradiční akce - Kačenčino loučení s létem. Pro děti bude připraven pohádkový les plný her a soutěží. Odpoledne předá princezna Kačenka vládu Rampušákovi, který pomyslné žezlo bude vlastnit až do jara. Na akci můžete zakoupit různé dobroty nejen z grilu, od 18 hodin vám k dobré náladě zahraje i živá hudba.

Trutnovsko: Mercedesy zaplaví kemp Kateřina

Chotěvice: Už potřinácté se sjedou do kempu Sv. Kateřina v Chotěvicích nadšenci s automobily značky Mercedes Benz. Hlavní program se uskuteční v sobotu, kdy regionem projede také spanilá jízda, mezi jejíž zastávky budou patřit třeba Dvůr Králové či Hostinné. Letošní ročník je věnován zesnulému Zdeňku Pištorovi, který sraz Mercedesů ve Dvoře Králové pořádal i přes nepřízeň režimu už od 70. let minulého století.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Posvícení na Veselém Kopci

Veselý Kopec: V sobotu 3. září od 10 do 15 hodin jste zváni na Veselý Kopec na připomenutí tradičního obyčeje - posvícení. K vidění budou ukázky přípravy slavnostního pečiva, včetně pečení v chlebové peci, malá ochutnávka, malý posvícenský jarmark, hry pro děti i dospělé a doprovodný kulturní program.

Orlickoústecko: Brandýské mámení zpestří víkend

Brandýs nad Orlicí: V pátek a sobotu 2. a 3. září se ve městě uskuteční 15. ročník festivalu Brandýské mámení. Po pátečním večerním programu bude v sobotu následovat celodenní program. Dopoledne se na hradě odehraje pohádka Šípková Růženka v podání Víti Marčíka, na náměstí budou probíhat tvůrčí dětské dílny. Odpolední program s divadlem a koncerty se uskuteční v sokolovně. Festival uzavře koncert Lenky Dusilové.

Pardubicko: Na „Kuňce" představí pernštejnská sklepení

Kunětická hora: Hrad Kunětická hora láká na Dny evropského dědictví. V neděli 4. září od 10 do 17 hodin budou bezplatně zpřístupněna pernštejnská sklepení pod bývalými hospodářskými budovami v jižní části nádvoří. Součástí akce bude rovněž ochutnávka vín včetně burčáku.

Svitavsko: Přijďte se pobavit

Svitavy: Ve Svitavách pokračují v oslavách 760. výročí města. Až do 4. září zde probíhá Top týden. Již tento pátek od osmi hodin večer na Náměstí Míru vystoupí česká akustická kapela Jelen. Ta je známa tím, že hraje písně z vlastní tvorby, které vycházejí 
z populární hudby jako je country, folk, bluegrass 
a blues. Ten samý den se lidé mohou od sedmi hodin večer těšit i na vernisáž obrazů mladých svitavských výtvarníků Venkovka.