Hradecko: Vokální harmonie zamíří do Čistěvsi

Čistěves: Obecní knihovna v Čistěvsi pořádá v Čistěveském klubu dílna v sobotu 12. listopadu od 18 hodin koncert komorního ženského pěveckého sboru Vokální harmonie z Hradce Králové. Ženský sbor Vokální harmonie působí na hudební scéně již od roku 1959. Vystupuje nejen na domácích pódiích, ale zpíval též v sedmnácti zemích Evropy, kde získal mnoho ocenění. Poslední má z festivalu Slovakia cantat z dubna roku 2015. Různorodý repertoár zahrnuje skladby od renesance až po Leonarda Cohena. V Čistěvsi se po výtečném koncertu klavírního virtuóza Matyáše Nováka chystá další nevšední kulturní zážitek.

Jičínsko: Na výstavě si i nakoupíte

Soběraz: Šiška - nádherný produkt přírody je název vánoční výstavy, která se uskuteční na statku v Soběrazi č. 26. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si vánoční dekorace, nábytek, textil či pletené výrobky z papíru. Dozví se o historii andělského zvonění a zhlédnou výstavu Krušnohorských kouřníků a louskáčků ze dřeva. Otevřeno bude v následujících termínech: sobota 12. listopadu 13 - 20 hod., neděle 13. listopadu 9 - 17 hod., sobota 19. listopadu od 14 hodin.

Náchodsko: Monogram slaví 25 let, dorazí v novém složení

Náchod: Pražská bluegrasová skupina Monogram slaví v letošním roce 25 let existence na české hudební scéně. Se svým narozeninovým koncertem zavítá již v pátek 11. listopadu   od 19.30 hodin také do Náchoda. Koncert se uskuteční v koncertním sále Základní umělecké školy. Skupina vystupuje v novém složení - původní členy Jaromíra a Zdeňka Jahodovy a Pavla Lžičaře doplnili zpěvák a kytarista Jindřich Vinkler a houslista Pepa Malina. Letos na jaře se Monogram stal Evropskou skupinou roku 2015 na bluegrassovém festivalu v Nizozemí.

Rychnovsko: Filmový večer představí rovněž amatérské prvotiny

Rychnov nad Kněžnou: Rychnovský rodák a student třetího ročníku FAMU Šimon Štefanides uspořádá v sobotu 12. listopadu od 20 hodin filmový večer. V Pelclově divadle představí svou kolekci studentských prací a prvotin na poli amatérského filmu. V průběhu večera proběhne i veřejná projekce krátkého filmu Nehoda. Jednu z hlavních rolí ztvárnila herečka Tereza Brodská, která bude i speciálním hostem tohoto večera.

Trutnovsko: Sněhová hříbátka a Martin na koni opět po roce

Trutnov: Tradiční akce s příjezdem Martina na bílém koni a lampionovým průvodem se koná již v pátek 11. listopadu od 17 hodin na trutnovském Krakonošově náměstí. Průvod se vydá k Uffu.

Chrudimsko: Hraje Ivan Mládek a jeho Banjo Band

Skuteč: Ivan Mládek a jeho Banjo Band se představí již v pátek 11. listopadu v 19 hodin v KKS. Ivan Mládek a jeho Banjo Band hraje od počátku 70. let. Svojí popularitu získala skupina díky častým vystupováním v zábavných televizních show, mimo jiné například Čundrcountry show nebo Country estráda. Jejich největší hit Jožin z bažin se stal již legendárním.

Orlickoústecko: Národní dům bude v sobotu opět patřit modelářům

Česká Třebová: V Národním domě se bude v sobotu 12. listopadu konat tradiční modelářská soutěž a výstava Českotřebovský vehikl. Zahájena bude v 10 hodin, vyhlášeny jsou soutěžní kategorie pro žáky, seniory i speciální ceny, například Českotřebovský vehikl je udělován za nejlepší model bojové techniky. Prohlédnout si modely letadel, vrtulníků, bojové techniky, závodních aut nebo dioráma bude možné do odpoledních hodin. Vyhlášení výsledků a zakončení soutěže se předpokládá mezi 15. a 16. hodinou.