Krňovice: Celodenní program s názvem Hospodaření na vsi pořádá o víkendu Podorlický skanzen v Krňovicích na Královéhradecku. „Kdo k nám přijde, uvidí historické stroje a nářadí, jako je žentour nebo mlátička při práci," říká Václav Záruba ze správy skanzenu. Nebude chybět ochutnávka čerstvě upečeného tradičního chleba z historické pece.

Hradec Králové: Rodinné centrum Pohoda pořádá v sobotu  první ročník soutěžního odpoledne Pohodiáda pro rodiny s dětmi plné zábavy a her. Nudit se nebude nikdo. Soutěžní odpoledne se uskuteční v sobotu od 14 do 19 hodin na hřišti Plácek před rodinným centrem proti bývalému Kinu Mladých. V průběhu akce si rodiče budou moci zasoutěžit ve volejbalu, florbalu, ping pongu a vyzkoušet si spolu s dětmi několik netradičních aktivit – slackline, diabolo, frisbee a další.

Všestary: Další z letních akcí je na tento víkend připravena ve všestarském archeoparku. Tentokrát se týká oblečení. Jak se oblékali lidé v pravěku? Akce s názvem Textil a odívání v pravěku se koná po oba dva dny v běžném otevíracím čase, tedy od devíti dopoledne do pěti odpoledne.

Eva Ženíšková