Kréťani poběží Úpicí

Úpice - Nevšední sportovní překážkový závod čeká na odolné sportovce na radečském koupališti v Úpici. Závody Kréťan race nabídnou 25 disciplín na šesti kilometrech trasy z čehož jeden kilometr účastníci absolvují pod vodou. V pořadí už čtvrtá výzva čeká na drsné muže, ale také na ženy a děti. Začátek náročného závodu je v 15 hodin. Po skončení zahraje skupina Rohořez.

Parním vlakem Českým rájem

Turnov - Prázdninový program v Českém ráji si můžete tuto sobotu zpestřit projížďkou parním vlakem. Dopolední spoj zamíří v 9.02 z Turnova do Rovenska pod Troskami po malebné trati pod Hruboskalským skalním městem, hradem Valdštejnem a zámkem Hrubá Skála. Vlak se z Rovenska vrací zpět v 10.25. Odpolední spoj sveze výletníky z Turnova (odjezd ve 13.32) přes Malou Skálu a Železný Brod do Semil, odkud se vydá na zpáteční cestu v 15.36 a po pobytu na Malé Skále od 16.02 do 16.51 dorazí na turnovské nádraží v 17.06. Kromě projížďky historickým vlakem je možné navštívit železniční expozici v turnovském depu.

Letní rockování v jičínském zámeckém parku

Jičín - Šestý ročník Letního rockování v zámeckém parku se uskuteční tuto neděli tentokrát s hořicko-jičínskou dvouhlavou lo-fi surf rockovou úderkou The Hops Party, domácí čerstvě oživenou legendou Sranda (ex-všechno, kde jste v posledních dvaceti letech mohli slyšet bratry Vondrákovce po boku s Georgem Clooneym Českého Ráje Mánesákem) a jičínskou hard rock big beatovou sedmihlavou kometou WOODEN SHIPS. Start je v pět, konec o tři hodiny později.