Nikdo se tedy na pódiu neohřeje déle, než 6 minut a 40 sekund. Přijďte se dozvědět zajímavosti z několika přednášek na různá témata. Již ve středu od 20.20 hodin v hradeckém kině Bio Central. Vstup: 100 korun.

Zážitky z USA

To nejlepší z letošního Mistrovství ČR ve slam poetry uvidíte ve středu v hradeckém AC klubu. Přijede: Dr. Filipitch (mistr ČR 2017), Tukan (vicemistr ČR 2017), Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Honza Dibitanzl, Dave Naslamkejv a další. Koná se od 20 hodin za 90 korun.

Přednáška

Tropická Madeira a její kulturní vyžití v podobě květinového festivalu či města s koloniální portugalskou architekturou a k tomu všudypřítomná madeirská pohostinnost. Na Azorách izolovanost nechává místní žít v souladu s obdivuhodnou přírodou a jejím tempem a to je i zdejším klíčem ke štěstí - možná i proto se o Azořanech říká, že jsou zpomalení - prostě ví, že není kam spěchat. Chcete se o obou míst dozvědět více? Přijďte na dnešní přednášku do hradecké městské knihovny od 17 hodin.

Otrávené světlo a TMA

V roce 1921 natočili Jan Stanislav Kolár s Karlem Lamačem jeden z nejpozoruhodnějších titulů českého němého filmu. Otrávené světlo vypráví dobrodružný příběh krádeže plánů převratného vynálezu, které padnou do rukou proradného zločince Durka. Snímek se stal jedním z nejvýraznějších a nejpůsobivějších děl přejímajících zahraniční vzory do tuzemského prostředí. Snímek se bude promítat již ve čtvrtek v hradeckém kině Centrál. Po projekci bude následovat v hradecké kavárně Kraft koncert producenta, který si říká Tma. TMA je jednočlenný elektronický projekt producenta a programátora Tomáše Martínka. Je součástí pražského hudebního labelu Bad Names.

Jubilejní představení

Jubilejní představení k 90. narozeninám pana Josefa Maršíka se koná ve čtvrtek od 19 hodin v hradeckém Adalbertinu. Josef Maršík, dlouholetý dirigent Dechového orchestru města Hradce Králové, ale také skladatel, aranžér, hudební pedagog a vojenský kapelník se v prosinci dožívá 90. narozenin. Bezmála šedesátka muzikantů pod vedením Ladislava Tyrnera připravila slavnostní program, do něhož byly zařazeny mnohé skladby přímo na přání jubilanta.