V krajské metropoli se objeví Kašpar, Melichar a Baltazar již ve středu. Po osmé hodině ráno všem koledníkům požehná v katedrále svatého Ducha biskup Dominik Duka. Poté už nebude nic bránit v zahájení Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika letos již podesáté.

K tomuto jubileu a jako poděkování všem dobrovolníkům, kteří se akce účastní, je ve výstavní síni biskupství umístěna expozice fotografií s názvem Cesta za hvězdou.

Jak rozpoznat pravé koledníky?

Východní Čechy – V minulosti se vyskytly případy, kdy se na Tříkrálové sbírce České charity přiživovali „soukromí výběrčí“. Jak nenaletět? „Skupinu provází plnoletý vedoucí. Má průkazku se znakem charity, podpisy ředitelů a biskupa a číslem občanského průkazu,“ sdělila Jana Karasová z královéhradecké diecéze. „Na pokladničkách je znak charity a pečeť místně příslušného obecního úřadu.“ Pořadatelé sbírku ohlašují starostovi a policii. (pl)
Koledování a doprovodné akce Tříkrálové sbírky:

HRADEC KRÁLOVÉ:
6. ledna: Tříkrálová sbírka v Hradci Králové, Stěžerech, Vysoké nad Labem, Chlumci nad Cidlinou, Novém Bydžově a Nechanicích.
9. až 10. ledna v obcích v okolí Hradce Králové.
6. ledna (8 hodin) – Požehnání koledníkům - biskup Dominik Duka (katedrála sv. Ducha).

Doprovodné akce:
Do 15. ledna: VÝSTAVA CESTA ZA HVĚZDOU (výstavní síň Biskupství královéhradeckého, Velké nám. 35, vchod z Bono publico).
Výstava fotografií manželů Maclových a vítězných snímků Tříkrálové fotosoutěže k 10. výročí celostátní Tříkrálové sbírky. Akce se koná pod záštitou otce biskupa Dominika Duky.

TŘEBECHOVICE POD OREBEM:
9. ledna: Tříkrálová sbírka v Třebechovicích.

Doprovodné akce:
9. ledna (10.30 hodin) – Zpívání koled v Domově důchodců a DPS v Třebechovicích.