Bohatý program (koncerty, besedy, filmy…) nabízejí tradiční Tříkrálové dny v pardubickém Domě techniky (4.–9.1.).

Vánoční příběh znovu ožije v představení živého betlému v Kutné Hoře (7. 1.) a Humpolci (9. 1.). Tříkrálový průvod zahájí sbírku v Poličce (9. 1.) a Broumově (8. 1.). Průvod tří králů s velbloudem projde také Velkým Poříčím (8.1.). Na mnoha místech zazní tříkrálové koncerty (7. 1. – Ústí nad Orlicí, 8. 1. – Náchod, 9. 1. – Česká Třebová a Přibyslav, 10. 1. – Litomyšl, Pardubice a Přelouč). Představení „Čtvrtý z mudrců“ završí sbírku v Havlíčkově Borové (10. 1.).

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným v regionech, kde se sbírka koná.
Část výnosu sbírky je určena na humanitární pomoc do zahraničí. Například koledníci v Červeném Kostelci budou vybírat příspěvky na zdravotnické a technické vybavení Hospice Anežky České. V Hradci Králové a okolí budou občané přispívat na podporu poradenství obětem domácího násilí a Střediska rané péče Sluníčko.

Na Pardubicku budou koledníci prosit o dar na podporu domácí hospicové péče, na Orlickoústecku na podporu Centra Pod střechou pro děti a mládež a další charitní projekty. (zr)