Knize Tajemství stínů byl kmotrem ředitel Boni Pueri Pavel Horák. „Žádné nakladatelství mi nechtělo knihu vydat. Až teprve pražský Petrklíč,“ uvedla Inesa už před časem při premiéře prvního dílu trilogie.

 

 

Studentka vydala svou první knihu už ve třinácti letech

Bujná fantazie Inese Trojovské z Hradce skutečně nechybí. S papírem a tužkou vytváří svůj vlastní svět a příběh.

Vydat svoji první knihu už ve třinácti letech se nepodaří jen tak někomu. Studentce druhého ročníku Biskupského gymnázia Inese Trojovské se tak splnil jeden z jejích snů.


„Ani nevím,kdy jsem začala psát. Ze začátku to byly jen krátké povídky a pohádky,“ usmívá se. To, že napíše první knihu, ji napadlo před rokem. „Přemýšlela jsem o dalším příběhu a řekla jsem si, že bych mohla zkusit napsat něco delšího. Nakonec jsem se rozepsala natolik, že už mám trilogii,“ prozradila Inesa. Na myšlenku zveřejnění příběhu ji přivedli kamarádi a hlavně rodiče. „Neustále mě utvrzovali v tom, že se mi to povedlo.

Rozhodující krok pak udělala mamka,“ sděluje. První díl je na světě a kmotrem se stal Jan Cimický. Inspiraci sbírá Inesa odevšad. Nejvíc nápadů má ukrytých ve své fantazii.„Moc o tom nepřemýšlím, prostě si sednu s papírem, tužkou a vytvářím svůj svět. Tenhle příběh jsem skládala rok. Všechno si píšu do sešitů a pořád to opravuji a přeškrtávám, takže finální podobu mi zadávala do počítače mamka. Mě to moc nebaví. Přepsat se to ale musí, protože jinak by se v tom nikdo nevyznal,“ směje se. Vydání knihy má také svá úskalí. „Zkoušeli jsme štěstí asi u šesti dalších nakladatelství,ale většinou mě odmítli. Albatros dokonce řekl, že mi knihu nevydá, protože nejsem zletilá,“ říká. O tom, že by v budoucnosti pracovala jako spisovatelka, neuvažuje. „Tím bych se neuživila. Zatím nemám ani představu, čím bych chtěla být. Na přemýšlení mám spoustu času, a tak si raději užívám,“uzavírá.