Hře, ze které odcházeli spokojeni nejen diváci, ale i její autor, předcházela vernisáž výstavy. Ve vestibulu divadla je ke zhlédnutí až do 21. ledna příštího roku.

„V Hradci Králové vystavuji potřetí, v Klicperově divadle jsem poprvé. Moje práce byly dvakrát k vidění v galerii Na Hradě a nyní si je lidé mohou prohlédnout tady," řekl výtvarník Aleš Kalenský, který po emigraci rodičů vyrůstal v americkém Seattlu, od roku 1997 žije a tvoří v Hradci.

„Jeho umění je moderní a není pobuřující," zhodnotil dílo svého kolegy známý hradeckých malíř a grafik Jiří Šindler, který se přišel na vernisáž také podívat.

Úspěšnou sobotu si pochvalovalo i vedení divadla: „Povzbuzující je v poslední době u nás snad úplně všechno. Podařilo se nám toho hodně. Změnila se propagace, předělali jsme internetové stránky, děláme řadu nových věcí a další připravujeme. Začátkem dubna příštího roku bychom rádi otevřeli nový předprodej v památkové zóně města. A nezůstane jenom při tom," slibuje ředitelka „Klicperáku" Eva Mikulková.

(ež)