Pátek

Zahajovací jízda Do práce na kole

Kdy: pátek 3. května od 18 hodin
Kde: sraz na Baťkově náměstí, Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Připravte si kola nebo koloběžky, květnová výzva Do práce na kole je tady. V Hradci začne v pátek 3. května tradiční společnou cyklojízdou městem. Start je na Baťkově náměstí naproti kinu Bio Central, cílem bude Gayerova kasárna a Bajkazyl, kde účastníci mohou po jízdě posedět a osvěžit se. Připojit se lidé mohou i po cestě. Trasa zahajovací jízdy: Baťkovo náměstí – třída Karla IV. – Dukelská třída – hlavní nádraží – Gočárova třída – ČSA – Šimkova – parkoviště Gayerova Kasárna.
FB událost

Planetárium pro nejmenší

Kdy: pátek 3. května od 17.30 do 18.30 hodin
Kde: Digitální planetárium, Hradec Králové
Za kolik: 70 korun
Proč přijít: V digitálním planetáriu se děti v pátek nejprve s lektorem podívají na hvězdnou oblohu a prohlédnou si souhvězdí. Druhá část programu bude věnována pohádce. Pořad je vhodný pro diváky od 5 do 8 let v doprovodu dospělé osoby. Svým obsahem i délkou je pořad uzpůsoben pro nejmenší návštěvníky.

Festival Regiony se v Hradci Králové bude konat opět na konci června.
Chvění, tekutost, rovnováha. Divadelní festival Regiony odtajnil svůj program

Cyklo Rave

Kdy: pátek 3. května od 21 do 1.30 hodin
Kde: Bajkazyl Hradec Králové
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: „Zadrnkáme vám různé hudební styly od acid techna po deep dubstep,“ uvádí k akci Bajkazyl.
Program:
21.00-22.00 - Tuulacult (minimal techno)
22.00-23.00 - YAN (klidný dubstep, ambient, experimental)  
23.00-00.15 - Tuulacult (acid techno, peak time techno)
00.15-1.30 - YAN (deep DNB)
FB událost

Cyklo Rave.Zdroj: Bajkazyl

Sobota

Farmářské východočeské trhy

Kdy: sobota 4. května od 8 do 12 hodin
Kde: Tylovo nábřeží, Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na Tylově nábřeží se v sobotu opět konají farmářské trhy s nabídkou lokálních produktů a doprovodným programem pro děti. „Necháme dětem i jejich doprovodu nahlédnout do života farmářů, ukážeme, jak se staráme o půdu, pěstujeme zeleninu, květiny, chováme dobytek. Děti si budou moci vyzkoušet některé činnosti a třeba si i něco vyrobit nebo zasadit a odnést domů,“ uvádějí pořadatelé.

Podívejte se, jak vypadají farmářské trhy v Hradci Králové:

Zdroj: Zdenka Gelnarová

Mikroregionem Nechanicko na kole

Kdy: sobota 4. května od 10 hodin
Kde: start od KD Nechanice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V sobotu si můžete proje Nechanicko na kole. Startuje se v 10 hodin od Kulturního domu Nechanice. Cílem bude fotbalové hřiště v Kunčicích. Od 9 do 11 hodin bude navíc v kulturním domě ke zhlédnutí výstava Náš mikroregion očima dětí. Pro cyklisty jsou připraveny dvě trasy, jedna v délce 15 kilometrů, druhá 28 kilometrů.
FB událost

Nechanickem na kole.Zdroj: Mikroregion Nechanicko

Pochod na Hrádek - 46. ročník

Kdy: sobota 4. května od 8 hodin
Kde: start od radnice v Novém Bydžově
Za kolik: dospělí 70 korun, děti 40 korun
Proč přijít: V sobotu se uskuteční již 46. ročník Pochod na Hrádek, který ZŠ V. Kl. Klicpery pořádá ve spolupráci s Klubem přátel Klicperky a Městem Nový Bydžov. Start bude od budovy radnice v době od 8 do 10 hodin. Délka trasy je 15 kilometrů. Čeká vás příjemná procházka, kontroly po cestě, poukázka na občerstvení v cíli a upomínkový list. „Pro nejstaršího účastníka a nejstarší účastnici je připraveno tričko s logem pochodu. Tričko je připraveno i pro prvního turistu v cíli,“ uvádí pořadatelé. Doprava zpět do Nového Bydžova bude zajištěna zvláštním autobusem z autobusové zastávky u brány zámku nejdříve v 11.30 hodin. Poslední autobus odjíždí v 14.30 hodin.

Pochod na Hrádek.Zdroj: ZŠ V. Kl. Klicpery

Mezinárodní výstava minerálů

Kdy: sobota 4. května od 8.30 do 16 hodin
Kde: Kongresové centrum Aldis, Hradec Králové
Proč přijít: Prodejní a výměnná výstava minerálů, šperků a fosilií zavítá v sobotu do hradeckého Aldisu. Na akci si bude možné prohlédnout a zakoupit přírodní krystalované vzorky - česko-slovenské i světové, surové i opracované minerály včetně šperků a dekorativních předmětů. „Přijďte se nechat okouzlit krásou minerálů, odměnou vám bude nejen nevšední zážitek, ale jistě si odnesete i nějaký ten svůj vysněný minerál nebo šperk,“ uvádí pořadatelé.
FB událost

Výstava minerálů.Zdroj: Minerály Pardubice

Neděle

Výstava obrazů P. Weidenbauma + prohlídky Kaple Zjevení Páně

Kdy: neděle 5. května od 13 do 16 hodin
Kde: Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích
Za kolik: prohlídka výstavy zdarma, prohlídka kaple 85/60 korun
Proč přijít: V neděli budete mít možnost zhlédnout výstavu belgického malíře a zároveň majitele smiřického zámku Petera Weidenbauma a zároveň zajít na komentovanou prohlídku Kaple Zjevení Páně. Výstava bude otevřena od 13 do 16 hodin. Prohlídky kaple začínají ve 13, 14 a 15 hodin.

Ve výstavních prostorách navazujících na Kapli Zjevení Páně mohou návštěvníci zhlédnout díla majitele zámku Petera Weidenbauma. Archivní foto.
Ve Smiřicích vystavuje obrazy majitel zdejšího zámku Peter Weidenbaum

Prohlídky Hučáku nejen pro seniory

Kdy: neděle 5. května od 11, 13 a 15 hodin
Kde: Malá vodní elektrárna Hučák, Hradec Králové
Proč přijít: Každou první neděli v měsíci mají (nejen) senioři možnost nahlédnout do historie Malé vodní elektrárny Hučák, a to nejen pohledem na doborvé fotografie, ale také do stále plně funkční historické strojovny. Prohlídky se uskuteční vždy v časech od 11, 13 a 15 hodin. Na prohlídky není potřeba se registrovat.