Vypravte se na výlet do dávné minulosti. Můžete zkusit metat los římskými kostkami, prohlédnout si nesešívanou suknici nebo vzít do rukou kované hřeby podobné těm z Kříže. Za nevšední velikonoční výstavou se můžete vydat do kostela Nejsvětější Trojice v Chlumci nad Cidlinou. Po dvouleté covidové pauze je na co se těšit. inspirována je pašijovým příběhem a nese název Křížová cesta trochu jinak. Pořadatelé oprášili tu, která se měla uskutečnit už v roce 2020, ale nakonec na ni došlo až nyní.

"Na výstavě budeme prezentovat křížovou cestu, jejíž jednotlivá vyobrazení vycházejí pouze ze zpráv, které o této události nalezneme v Bibli, proto se od té tradiční křížové cesty místy liší. Příběh začínající v jeruzalémském večeřadle zavede návštěvníka přes Getsemanskou zahradu do paláce Pontia Piláta a přes Golgotu až k Ježíšovu hrobu," popisuje vedoucí Městského muzea Loreta Helena Krátká.

Ta mimo jiné zmiňuje, že na výstavě jsou k vidění kopie obrázků s texty akademického malíře Ladislava Záborského a předměty související s jednotlivými zastaveními: "Každý tak bude moci vzít do ruky hřeby, „metat los“ římskými kostkami, nebo si prohlédnout, jak se vyráběla suknice tkaná beze švů. Největší zajímavostí, podle mne, ale bude kopie Turínského plátna, zhotovená podle dostupných materiálů v původní velikosti, to znamená více než metr široká a přes čtyři metry dlouhá."

Výstava byla zahájena už 19. března a navštívit ji lze ještě v neděli 2. dubna od 13 do 15 hodin. Pro školy je otevřeno do 6. dubna.