V červenci a srpnu se na náměstí před libereckou radnicí odehraje šest divadelních představení v podání místního Naivního divadla, Hoffmannova divadla z Uherského Hradiště, Divadla KVELB z Českých Budějovic a Docela velkého divadla z Litvínova.

Zatímco v minulých letech se vždy představení odehrávala v sobotu, letos přehlídka začne výjimečně už v pátek 6. července. "Původně se mělo začínat v sobotu, ale kvůli svatbám a sedmičkové mánii se to nedalo skloubit," řekl Červinka. Na liberecké radnici se totiž v sobotu odehraje 16 svateb a oddávat se bude od rána do pozdního večera. Auta svatebčanů i sedadla pro 300 diváků se na náměstí nevejdou.

Festival zahájí Naivní divadlo peprnou vikingskou burleskou Zrzavý Orm. Libereckým loutkohercům bude patřit i závěr celé přehlídky - 25. srpna odehrají před libereckou radnicí marionetovou komedii na motivy českých lidových loutkářů Bezhlavý rytíř. "Na divadelní přehlídku pak v prvních třech zářijových dnech naváže ještě oblíbený Kinematograf bratří Čadíků," dodal Červinka.

Letní divadelní přehlídka se poprvé uskutečnila v roce 2002, jejím uspořádáním radnice reagovala na kritiku obyvatel i návštěvníků, že přes prázdniny chybí v Liberci podobné kulturní akce. Za dobu existence si festival našel diváky, představení jsou zdarma a všechna křesla na náměstí jsou vždy plně obsazena. Další desítky lidí sledují představení ze zahrádek okolních restaurací nebo posedávají na podstavcích sloupů pouličních lamp. Počasí je ale v Liberci nevyzpytatelné, a tak se zatím nikdy nepodařilo všechna plánovaná představení kvůli dešti odehrát.