Podobně jako před pěti lety půjde i v tomto případě o prezentaci dlouhodobé činnosti lomnického sběratele Jana Drahoňovského st., který na výstavě představí řadu unikátních technických zajímavostí z počátku rozhlasového vysílání u nás.

„Budou to krystalky a přijímače z 20. a 30. let minulého století známých značek Philips a Telefunken, dále výrobky menších českých firem a několik aparátů amerických. Seznámit se můžete mimo jiné i s prvním československým magnetofonem a černobílým televizorem z roku 1953. K vidění budou i vojenské radiostanice německé armády z druhé světové války a novější přístroje používané naší armádou v poválečných letech,“ informoval ředitel lomnického muzea Jan Drahoňovský.

Součástí výstavy bude i řada telefonních přístrojů používaných dávno před automatizací, vojenské telefony a kompletní zařízení telegrafní stanice. Návštěvníky a zájemce o tuto problematiku jistě potěší i možnost zakoupení odborné literatury.

Výstava bude zahájena zítra v 10 hodin ve vstupní hale muzea a úvodní slovo přednese Viktor Křížek. Vzhledem k předpokládanému zájmu veřejnosti výstava potrvá až do 26. října. Muzeum a galerie v Lomnici nad Popelkou je otevřeno v srpnu v úterý až v neděli od 9 do 16 hodin; v září a v říjnu v úterý až v sobotu od 9 do 16 hodin, v neděli od 9 do 12 hodin. (zr)
. . .