Galerie moderního umění
Velké náměstí:

24. května – 23. září
Jiří Beránek – Střepy
Tvorbu Jiřího Beránka (1945) známe především z jeho monumentálních dřevěných soch a objektů. Pro výstavu v komornějším prostředí galerie autor připravil konceptuální projekt, založený na kontrastu nahrubo opracovaného dřeva, břidlice a barevného skla.
31. května - 2. září
Václav Špála
(z cyklu Moderní česká krajinomalba)
Výstava představuje dílo jednoho z nejsmyslovějších malířů českého moderního umění a nahlíží do jeho světa plného radosti a zářivých barev. Je výstavou komorní a neklade si za cíl přiblížit v úplnosti krajinářskou tvorbu umělce.
21. června - 26. srpna
Vladimír Hanuš
Výstava obrazů, kreseb a modelů-plastik představuje malíře z východních Čech v posledních dvou letech jeho tvorby. Malba na nejnovějších Hanušových obrazech je barevná, světelně zářivá, zároveň i zemitá a snová.
Reprodukce: Vladimír Hanuš:
Velikonoce (2001, akryl – plátno)
Galerie U Klicperů
ve foyeru
hradeckého divadla:

V Galerii u Klicperů je k zhlédnutí výstava obrazů Michaela Rittsteina (1949).
Umělec působí na české výtvarné scéně již více než třicet let a rovněž vystavoval takřka po celém světě. Má pověst bravurního malíře. Výstava je otevřena v době divadelních představení a po celou dobu trvání 13. ročníku mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, tedy do 30. června.


Galerie Koruna
v Rokitanského ulici:
Návštěvníci si mohou do 30. června prohlédnout výstavu průřezu tvorby z posledních let Jiřího Slívy s názvem Úsměvy. Jiří Slíva (1947) je karikaturistou, ilustrátorem a grafikem ve svobodném povolání. Ilustroval více než 150 knížek, publikoval deset knih kresleného humoru v Česku i v Německu, ve Francii, Švýcarsku a USA. Galerie je otevřena v pondělí až pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 11 do 16 hodin.Výstavní síň Foma Bohemia
náměstí Svobody:
Výstava černobílých a barevných fotografií Luboše Doležala s názvem Zastavení v čase je k zhlédnutí do 30. června. Přináší portréty i duchovní náměty. Otevřena je v pondělí až pátek od 9 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.
Galerie Rondo
Klicperova ulice:
K zhlédnutí je výstava obrazů a grafiky Ivy Hüttnerové, která trvá do 15. července. Přístupná je v pondělí až pátek od 10 do 17.30 hodin, v sobotu od 9 do 11 hodin.
Galerie Celebris
ve Škroupově ulici:
Do 30. června se koná výstava Doris Windlin (Švýcarsko) – Létající hospody. Galerie je otevřena v pondělí až pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.
Galerie na mostě,
Heyrovského ulice:
Výstava Malované dopisy a listy z památníku Jiřího Soukupa se koná k jeho životnímu jubileu. Navštívit ji můžete do 20. července v pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Po této výstavě bude následovat na přelomu července a srpna přehlídka tvorby Václava Macháně.