Sobota 25. června patřila hře a snad také vzdělávání, neboť v hradeckém Divadle Drak se uskutečnil triptych workshopů pro děti. Každý z nich je koncipován tak, aby nejmenší pobavil a zároveň je i něčemu naučil. Chlapci a dívky si mohli vyzkoušet jaké to je být hercem na vlastní kůži. Herci Divadla Drak je zábavnou formou seznámili se základními dovednostmi jevištního umění. Za pomoci různých hereckých a muzikantských technik děti získaly povědomí o profesi herců.

„Workshopy jsme začali dělat asi pře dvanácti lety. První byl výtvarný a měl těsné sepětí s hrou Všechno lítá, co peří má. Dále jsme pořádali muzikantský a herecký workshop s tím, že zastřešující název je Divadlo na vlastní kůži,“ řekl režisér a umělecký šéf Divadla Drak Jakub Krofta. Pokud někoho náhodou neoslovil herecký workshop, měl možnost stát se výtvarníkem na vlastní kůži. V dílně si nejmenší mohli vyzkoušet, jak se dělá loutka, protože každý účastník kurzu dostal sadu potřeb k výrobě stínové loutky. Cestou jednoduchých úkonů si každý účastník mohl vyrobit vlastní exemplář, loutku, kterou bylo v závěru workshopu možné použít ve skutečných podmínkách stínového divadla.

Být výtvarníkem na vlastní kůži si vyzkoušely i mladší děti, jelikož prováděné činnosti nebyly tak náročné. Vyhotovená loutka byla ve vlastnictví autorů. Další kurz byl určen možným budoucím virtuosům, protože jen málokdo by nechtěl být Muzikantem na vlastní kůži. Hudba je v každém divadle mocným spojencem a výraznou jevištní složkou. Účastníci této tvůrčí dílny si mohli ověřit, na co všechno lze hrát a v neposlední řadě, které emoce jdou hudbou vyjádřit. „V takovém rozsahu nabízených workshopů jsme určitě nejdál, a to nejenom v České republice,“ uzavřel Krofta.