Pokračování úspěšné komedie Zdeňka Trošky Babovřesky mohou v předpremiéře navštívit diváci v obou východočeských multiplexech, v Hradci Králové a v Pardubicích, už dnes od půl sedmé večer. Součástí regionálních předpremiér filmu Babovřesky 2 budou v obou multiplexech také autogramiády Zdeňka Trošky a „jeho" herců: v Hradci Králové od 17 hodin a v Pardubicích 20.15.

Babovřesky 2, nová letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno… sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba si jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám.

Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě…

Do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací… A nad tím vším bdí mladý farář s trochu dvojsmyslným jménem…

Scénář k filmu napsali Zdeněk Troška a Marek Kališ, v hlavních rolích se představí  Lukáš Langmajer, Jana Synková, Veronika Žilková, Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk, Bronislav Kotiš a Jan Dolanský.

Ve vedlejších rolích se ve filmu objeví také hokejisté z NHL Ondřej Pavelec, Jiří Tlustý, Jakub Voráček a gólman KHL Jakub Kovář.